Sagan dnes prišiel o všetko. Zelený aj biely dres

0

 

Dnešná desiata etapa prestížnych cyklistických pretekov Tour de France štartovala v Turbes. Pretekári napokon po 167 kilometroch prešli cieľovou páskou v La Pierre San-Martin. Bola to jedna z kratších etáp, avšak záverečných 20 kilometrov museli cyklisti čeliť výraznému stúpaniu.

Šesť kilometrov pred cieľom nastolili cyklisti na čele pelotónu neuveriteľné tempo, ktorému sa prispôsobovalo veľmi ťažko. Z toho dôvodu sa na prvých pozíciách ocitli len špičkoví vrchári. Chris Froome dnes predviedol výborný výkon a po etapové víťazstvo si v záverečných metroch prišiel s náskokom až jednu minútu.

Froome tak potvrdil svoje doterajšie vedenie na Tour de France. Ako druhý prišiel do cieľa Richie Porte a hneď za ním Nairo Quintanna.

Pre slovenského pretekára Petra Sagan znamenala desiata etapa stratu cenného zeleného trička, ktoré si dnes oblečie opäť André Greipel. Sagan to bude mať v súboji o zelený dres tento rok veľmi ťažké, pretože Greipel je v skvelej forme a následujúce horské etapy budú mimoriadne náročné.

Navyše bude musieť opäť pomáhať tímovému kolegovi Albertovi Contadorovi. Peter bude musieť svoj mimoriadny talent zamerať už len na rýchlostné prémie.

Na Greipela napriek tomu momentálne stráca len 3 body, a tak nie je nič stratené. Po dnešnej 167 kilometrovej etape si slovenský cyklista neudržal ani biely dres. Na prvej pozícii ho v klasifikácii do 25 rokov vystriedal Nairo Quintanna.

Snímka:tinkoffsaxo.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Pluto (snímka: NASA)
Po prvýkrát sa môžete pozrieť na Pluto. Nasa ukázala jedinečnú fotografiu

  Ešte pred jedinečným preletom sondy New Horizons ukázala Nasa najdetailnejšiu fotografiu Pluta v dejinách.  Je to vôbec po prvýkrát...

Zavrieť