Sagan chce zmeniť cyklistiku. Toto odkazuje organizátorom, kde ho zrazila motorka

0

 

Petra Sagana, ako vedúceho muža v súťaži o zelený dres, zrazila osem kilometrov pred cieľom etapy motorka organizátorov.

Na Vuelte v Španielsku mieril Sagan na ďalšie etapové víťazstvo, no tesne pred cieľom ho zrazila motorka organizátorov. Vodič ani len nezastavil a Peter skončil na zemi aj s nepríjemným zranením.

Napokon to preňho znamenal koniec celej súťaže a doliečenie zranenia. Motorkára, ktorý zrazil Petra, síce vylúčili z pretekov, no Saganovi uštedrili pokutu. A to vraj aj za zlú vizitku športu.

Ťažko povedať, či sa mal „poďakovať“, keď spadol, no na Facebooku zanechal jasný odkaz, čo si o celom incidente myslí.

Tu máte celé jeho znenie: 

„Priatelia, mám za sebou celkom pekný deň… Mohla to byť dobrá etapa, som si pomyslel pred štartom. Keď chýbalo do cieľa asi 10 km, bol som v prvej skupine balíka a pred nami menšia skupinka, Vybral som sa ich prenasledovať, nikto nechcel ísť do háku a keď som im ukazoval rukou, aby ťahali a ako som práve striedal, letela za mnou motorka. Neviem ani koľko išla, len som odrazu cítil ranu zozadu a ocitol som sa na zemi… Motorku som už nevidel, išla ďalej. Vedel som, že ma niekto z organizátorov zhodil, niekto z motorkárov, čo sa vlastne starajú o našu bezpečnosť. Postavil som sa, začal som vnímať, či náhodou nemám niečo zlomené. Bol som v tom momente veľmi nahnevaný, veď som išiel po etapové víťazstvo a nie vlastnou vinnou som spadol… 

Chcem otvorene povedať, že nie som vôbec nadšený, pretože tieto incidenty sa v poslednom čase stavajú akosi často! Pretekári sú ticho a všetko napokon v tichosti prejde… Napríklad v San Sebastiane zhodili Van Avermaeta v kopci, motorkách, ktorý nevie jazdiť… Na ďalšom preteku organizátori nechali dopravné značky, obmedzenia na ceste v šprinte asi dvesto metrov pred cieľom, kde bol tiež veľký pád a všetko prešlo potichu… Nepáčia sa mi tieto zapríčinené pády kvôli našej bezpečnosti, veď taká motorka váži aj 200 kg, ak by ma prešla, čo by sa mohlo stať? Našťastie mám len odrené telo, najmä nohu a narazenú ruku. Mohlo to však dopadnúť aj horšie… Som však tu na hoteli, živý a zdravý!

Čo by som ešte povedal? Po mojom páde som bol skutočne veľmi nahnevaný, motorka odišla preč, čo tiež nenapomohlo k tomu, aby som bol kľudný. A navyše ďalšia smiešna vec, dostal som pokutu 200 eur za nevhodné správanie a 100 eur za zlú vizitku športu…

Čo už? No nič! Sedím si na izbe a premýšľam, čo sa vlastne stalo… Po prvé, nie som vinníkom toho pádu, som dobitý a ešte zato, že som vynadal organizátorom, dostanem ja pokutu… Je to vôbec možné?

Viem, že to musím akceptovať, aj pokutu, ale pripadá mi to smiešne až komické… Ale čo už, taký je život a ide sa ďalej. Keby ten pád bol vlastnou vinnou, ale bol niekým, kto má dávať na nás pozor. My cyklisti pretekáme či je zima alebo teplo, dávame do toho všetko, aby sme vyhrávali a kvôli niekomu v závere etapy, keď som už mysľou na šprint, ma niekto zhodí. Otvorím si potom ústa a dostanem pokutu… Čo mám ja robiť? Kde sú moje práva? Mám sa pobaliť a ísť radšej domov? Som zvedavý, či sa niečo po mojom páde zmení, ale asi nič… Môj názor je, že rozhodne by sa už malo niečo v cyklistike v tomto smere zmeniť!”

Galéria:

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Dog-Tired-11-1024x680
Keď spánok zvíťazí. 50 psov a ich krkolomné pozície

  Pod slovom spánok si každý predstaví peknú, pohodlnú posteľ, do ktorej sa môže uložiť. A čo tak zaspať na...

Zavrieť