Preteky najlepších pilotov na svete budú pár kilometrov od Slovenska

0

 

Najrýchlejšia svetová motor-šport séria, Red Bull Air Race, po minulej napínavej sezóne zase pokračuje. Tento ročník je už v plnom prúde. Bude sa odohrávať aj v Maďarsku.

Séria lietadlových pretekov sa odohráva po celom svete. Minuloročné podujatie prilákalo masy divákov a bolo jedno z najnapínavejších za posledných 10 rokov.

V Abú Dhabí sa už letelo

V Emirátoch sa lietalo v ťažkých podmienkach. Vietor často menil smer a silu. V kvalifikácii sa menila sila a smer vetra, a to znamenalo pre jazdcov, ktorí majú trať natrénovanú na simulátore, značné problémy. Napríklad šampión Nigel Lamb bol na preteku v Spojených arabských emirátoch diskvalifikovaný už v kvalifikácii. Svoj posledný závod označil za najhorší za posledných sedem rokov.

Nigel Lamp Zdroj: redbull.com

Nigel Lamp Zdroj: redbull.com

Pri tomto závode záleží na desatinách sekúnd a vietor vie vždy zamiešať karty. Na tomto preteku bol rozdiel časov medzi prvým a druhým miestom len osem desatín sekundy. Prvú priečku tak obsadil pilot Paul Bonhomme. V tesnom závese za ním Matt Hall a ako tretí skončil Pete McLeod.

Víťaz Paul Bonhomme Zdroj: redbull.sk

Víťaz Paul Bonhomme Zdroj: redbull.sk

Dvaja českí jazdci obsadili jednu priečku

Tento rok sa Red Bull Air Race zúčastňujú dvaja piloti z Českej republiky. Známejší Martin Šonka sa neumiestnil, no túto krajinu zastúpil aspoň jazdec menom Petr Kopfstein. Ten obsadil druhú priečku, no v kategórii Challenger Class. Šonka lieta Master Class, čo je hlavná súťaž. Celé výsledky si môžete pozrieť v tomto odkaze.

Nestihli ste posledný pretek? Nevadí, bude ich ešte sedem. 

Lokality pre rok 2015 Zdroj: redbull.com

Lokality pre rok 2015 Zdroj: redbull.com

Abú Dhabí, Spojené arabské emiráty (13/14 február) – Pretek sa už lietal.

Nadchádzajúce preteky sa budú konať nasledovne:

Chiba, Japonsko (16/17 máj)
Soči, Rusko (30/31 máj)
Budapešť, Maďarsko (4/5 júl)
Ascot, Veľká Británia (15/16 august)
Spielberg, Rakúsko (5/6 september)
Fort Worth, Texas, USA (26/27 september)
Las Vegas, Nevada, USA (17/18 október)

Tento rok sa bude pretekať aj v blízkej Budapešti

Tento šport je veľmi lákavý a zúčastniť sa ho naživo je nezabudnuteľný zážitok. Možnosť vidieť a zažiť exhibičný duel sme mali aj v Bratislave v roku 2008. Pre Slovákov tento rok organizátori pripravili destináciu Budapešť. Lístky si môžete zakúpiť na tomto odkaze. Cena štartuje na príjemných 30 eur na jedeň deň. Oplatí sa kúpiť lístok na oba dni, nakoľko stojí 40 eur. Deti majú lístky za polovičnú cenu.

Ak však chcete mať naozajstný a nezabudnuteľný zážitok, môžete si kúpiť VIP vstupenky.

Prehľad cien vstupeniek do Budapešti Zdroj: redbull.com

Prehľad cien vstupeniek do Budapešti Zdroj: redbull.com

Sledovať dianie okolo pretekov môžete napríklad aj na facebookovej stránke pretekov Red Bull Air Race. Alebo na domovskej stránke. Tu sa dajú vyhľadať napríklad linky na live prenosy zo súťaží.

Zdroj. redbull.com

Snímky: redbull.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Putin spomaľuje. Ekonomická kríza bráni modernizácii ruskej armády

  Nové ruské bojové tanky, postavené na novej platforme, sú extrémne drahou záležitosťou. Následky finančnej krízy spomaľujú nové prezbrojenie ruskej armády....

Zavrieť