Rusko chce vyrábať najlepší tank na svete

0

 

Novinku s revolučnou konštrukciou ukážu 9. mája na vojenskej prehliadke v Moskve. 

Nový tank by sa mal stať základnou jednotkou ruských pozemných vojsk. Moskva plánuje do nového prezbrojenia armády minúť miliardy rubľov.

Existenciu nového tanku po prvýkrát potvrdilo aj ministerstvo obrany, keď zverejnilo jeho fotografiu. Zatiaľ však so zakrytou vežičkou. A práve vrchná časť tanku má byť revolučná. Nebude sa v nej nachádzať posádka. Tá má byť chránená v opancierovanom strede. Ďalšou z noviniek má byť pokročilé automatické nabíjanie.

Nový tank, ktorý bol zatiaľ len predmetom špekulácií či dohadov, sa zrejme ukáže už o pár dní na vojenskej prehliadke 9. mája v Moskve na Červenom námestí.

Novinka nesie meno T-14 Armata a má to byť jeden z najväčších ruských tankov vôbec. Jedná sa o novú generáciu zbraní pre ruskú armádu.

„Tank vyzerá mohutnejšie než T-72 a T-90, čo sa vysvetľuje množstvom noviniek súvisiacich s umiestnením posádky a motora a s požadavkami, aby z tanku bolo možné vyvinúť aj tažké bojové vozidlo pechoty či ďalšie modifikáce,” vyhlásil nedávno expert na výzbroj Konstantin Bogdanov.

Rusko však musí kvôli hlbokej hospodárskej kríze upravovať svoj budúcoročný rozpočet. Do roku 2020 chce však Kremeľ prezbrojiť takmer celú armádu a šetriace opatrenia sa zrejme vojska nebudú týkať.

T-14 Armata

Jediná oficiálna snímka ruského ministerstva obrany tanku T-14 Armata.

Zdroj: ihned.cz

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Autobus na okruhu (snímka:video)
Toto by ste na okruhu stretnúť nechceli

  Dodávka DHL alebo dopravný autobus. Na najpopulárnejšom pretekárskom okruhu môžete stretnúť všetko.  Nürburgringu môžete stretnúť takmer čokoľvek. Počas voľkých...

Zavrieť