Rusi plánujú poslať človeka na Mesiac. Oznámili rok príletu

0

 

Vesmírny program Ruska má pred sebou novú výzvu. Veľmoc chce dopraviť človeka na Mesiac.  

Američania nebudú jediní, ktorí nechali svoju ľudskú stopu na Mesiaci. Najbližšie má na Mesiaci od roku 1972, kedy bola na povrchu posledná misia NASA, pristáť ruská vesmírna loď. A to aj s posádkou. „Plánujeme poslať ľudskú posádku na Mesiac,“ povedal Vladimir Solntsev, šéf Roscomsos Energia.

Rusko chce dosiahnuť povrch Mesiaca presne v roku 2029. Teda 60 rokov po Apollo 11, kedy ako prvý človek na Mesiaci bol Niel Armstrong. Priamy prenos vtedy sledovalo 500 miliónov ľudí po celom svete. Okrem Armstronga sa dotklo povrchu Mesiaca ešte ďalších 11 ľudí. Poslednou posádkou na Mesiaci bola misia Apolla 17.

Na Mesiaci sa doteraz podarilo pristáť len Spojeným štátom či Číne a Rusom (bývalému Sovietskemu zväzu), no už bez ľudskej posádky.

Loď, ktorá má dostať ruských kozmonautov tam a späť, bude hotová a otestovaná v roku 2021. Navyše má byť otestovaná v roku 2025 bezpilotným pristátím priamo na Mesiaci.

Americká NASA má v danom období zatiaľ iné plány. Na Mesiac sa s ľudmi už neplánuje vrátiť, no počíta v roku 2025 s ľudskou misiou na asteroide a v roku 2030 s vyslaním ľudskej posádky priamo na Mars.

Zdroj: rt.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Detskú fantáziu IKEA premenila na realitu. Toto sú hračky, po ktorých deti túžia

  IKEA Foundation pomáha deťom po celom svete. Prispieť môžte aj vy. Z každej zakúpenej plyšovej hračky sa tak budete...

Zavrieť