Rozbili unikátne Ferrari za milión, ktoré malo slovenské značky

0

 

V Budapešti malo nehodu jediné na Slovensku registrované LaFerrari. Majiteľ si ho užíval jeden mesiac. 

Fotky, ktoré obehli svet, ukazujú zničené Ferrari, ktoré má cenovku milión eur a kupovalo sa na pozvánky. No a tie rozosielalo len Ferrari, teda majiteľ si mohol nové LaFerrari kúpiť len ak si ho sama automobilka vybrala.

Aj napriek vysokej sume a maximálnej exkluzivite (vyrobených bude len 499 kusov) však vodičov nič neochráni, pokiaľ precenia svoje schopnosti. V Budapešti mala zohrať úlohu nízka teplota a obuté letné pneumatiky.

Galéria:

Vodič LaFerrari nezvládol pri akcelerácii nezvládol riadenie a nabúral ďalšie tri zaparkované autá. Malo sa tak stať na ulici Fiastyúk tento víkend. Auto zostalo po nehode nepojazdné a majiteľ sa ho snažil aspoň zakryť. Nabúrané auto za milión eur nevidíte každý deň, a tak vzbudilo okamžitý záujem.

LaFerrari nehoda v Budapešti. Snímka: autoexpress.co.uk

Ďalším zaujímavým faktom je aj moment, že auto má slovenské „špz-tku“. V Maďarsku sa totiž platí vyššia daň za registráciu luxusného auta, ako na Slovensku. Teda hoci majiteľ zo Slovenska nepochádza, jazdil na našich značkách.

A aký je výkon tohto auta? Jedná sa o hyperšport, ktorý má až 963 koní. Spolupracuje pritom elektromotor a dvanásťvalec, samozrejme bez turba. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 370 kilometrov za hodinu a z nula na sto to LaFerrari zvládne už za 2,8 sekundy. Jeho konštrukcia primárne pozostáva z karbónu.
Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Vlastný gól sa dá dať aj s noblesou. Cez pol ihriska

  Futbalový zápas Topolčany - Šamorín, 90. minúta a vy si dáte doslova vlastný gól cez polovicu ihriska. Toto je...

Zavrieť