Revolučná Tesla sa bude vyrábať aj na Slovensku

0

 

Prvé elektrické SUV – Model X dostane technológiu, vďaka ktorej bude jedinečné. 

Mladá americká automobilka je dnes jedným z najúspešnejších predajcov elektromobilov na svete. A to aj napriek tomu, že predáva len jeden model v rôznych výkonnostných variáciách.

Už čoskoro však modelový rad ukáže aj prvé elektrické SUV – Model X. Ten sa už aktívne testuje (viac tu). Na jedno nabitie by mal prejsť asi 400 kilometrov a odviezť až siedmich ľudí. Má však jednu špecialitu, ktorá sťažovala celú výrobu.

Tesla Model X (snímka: teslamotors.com)

Špecialitou sú dvere 

Model X bude mať totiž špeciálne dvere s otváraním smerom hore. Tie majú komplikovaný mechanizmus, ktorý však musí fungovať roky a bezchybne. Okrem toho sa tieto dvere v prípade nehody musia dokázať otvoriť. Pracovať budú automaticky, bez toho, aby človek musel dvere mechanicky otvárať. Bude treba len stlačiť gombík.

A práve zákazku na zložitú montáž a prevedenie zámku a celého mechanizmu otvárania dostala japonská firma U-Shin, ktorá má svoje sídlo v Košiciach. Uvádza sa to v ich podnikových novinách. 

Na východe Slovenska sá tak má vyrábať unikátny mechanizmus, ktorý sa doteraz v automobiloch nepoužíval. Ako budú fungovať špeciálne dvere, si môžete vyskúšať na tejto stránke. 

Tesla Model X (snímka: teslamotors.com)

Už budúci rok na cestách

Vývoj celého zariadenia má prebiehať vo Francúzsku, no výroba a montáž zámkov už na Slovensku. Spoločnosť U-Shin sa profesionálne venuje výrobou komponentov pre automobilový priemysel.

Tesla Model X sa už začala predávať v predpredaji a doručenie prvých elektrických SUV by malo prebehnúť začiatkom roka 2016.

Galéria:

Zdroj: teslaclub.sk, teslamotors.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Číňanka v eskalátore (Snímka: telegraph.co.uk)
Číňanku zabil eskalátor po tom, čo zachránila svojho syna

  Tragická nehoda, ktorá sa v nedeľu odohrala v čínskom meste Jingzhou, mala neuveriteľný priebeh. Matka sa snažila zachrániť svojho syna a...

Zavrieť