Reper 50 Cent je úplne bez peňazí. Vyhlásil finančný bankrot

0

 

Po finančných problémoch musel známy americký rapper vyhlásiť bankrot a ochranu pred veriteľmi. 

50 Cent, vlastným menom Curtis James Jackson III, dnes vyhlásil bankrot a požiadal súd o ochranu pred veriteľmi. Informoval o tom známy americký denník The Wall Street Journal.

Urobil tak tesne potom, keď sa dozvedel verdikt súdu v konaní, kde má za zverejnenie erotickej nahrávky zaplatiť 5 miliónov dolárov. Ešte v roku 2009 totižto na svojej stránke zverejnil pikantnú, 13 minútovú nahrávku, ktorá zobrazovala Lastonie Leviston. Tá ho žalovala a súd vyhrala.

Rapper sa najpravdepodobnejšie chce zbaviť tohto dlhu, a tak predložil súdu dôkazy, že jeho firma má v miliónové straty a nevie splácať svoje záväzky. Na základe amerického zákona požiadal o rozpredanie spoločnosti, čo mu zaručí, že každý ručiteľ dostane aspoň niečo. Nie však viac ako sú aktíva firmy.

Len pre predstavu, 50 Cent zrejme teraz neblúdi vo Wallmarte (obdoba amerického Tesca) a nehľadá lacné sáčkové polievky na zajtrajšie ráno. Podľa magazínu Forbes  sa tento rok umiestnil na štvrtom mieste najlepšie zarábajúcich rapperov s majetkom 150 miliónov dolárov. Len nechce zaplatiť 5 miliónov dolárov za 13 minút „zlého domáceho porna“, ktoré zverejnil na vlastnej stránke.

Všetko kvôli sláve a sporom

Za celým procesom má byť vojna dvoch rapperov, ktorá prerástla až sem. 50 cent versus Rick Ross. V videu mala účinkovať Lastonia Leviston, ktorá má syna práve s Ricky Rossom.

Rick Ross na pravo. 50 cent ako PIMPIN CURLY na ľavo Zdroj: bet.com

Rick Ross na pravo. 50 Cent ako PIMPIN CURLY na ľavo Zdroj: bet.com

Kontroverzné video obletelo svet bleskovou rýchlosťou a nevinnú Leviston to údajne dostalo skoro až k samovražde. Po žalobe svoj spor vyhrala. Právnik rappera 50 Centa tvrdí, že Leviston ide má ísť len o peniaze.

Nie je to jediný spor kde 50 Cent prehral miliónovú čiastku. Ešte minulý rok musel zaplatiť 16 miliónov dolárov za skopírovanie dizajnu slúchadiel, ktoré predával pod vlastnou značkou.

Lastonia Leviston odchádza zo súdu Zdroj: splashnews.com

Lastonia Leviston odchádza zo súdu Zdroj: splashnews.com

Zdroj: dailymail.co.uk, bigstory.ap.org, blogs.wsj.com

Snímky: reprofoto youtube.com, bet.com, splashnews.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Tour de France (snímka:Facebook.com/GoPro)
Tour de France naživo. Pozrite sa, čo vidia počas pretekov cyklisti 

  Diametrálne odlišný pohľad ako z televízie. Pozrite si video, ktoré zverejnila o Tour de France známa spoločnosť GoPro.  Toto...

Zavrieť