Rekordná drahá busta prepadákom. Z Kráľovnej Alžbety II sa stal Tom Hanks

0

 

Tak toto sa umelcovi naozaj nepodarilo. Rekord, ktorý sa závratne obrátil proti autorovi. Spojené kráľovstvo môže byť právom „poctené“. 

Keď sa niekedy až moc snažíte pokoryť rekord, môže sa vám to jednoducho vymknúť z kontroly. Práve niečo podobné sa stalo aj Čínskemu umelcovi menom Chen Dapeng. Chen chcel vytvoriť bustu Kráľovnej Alžbety II ako znak zmierenia Číny a Veľkej Británie a zároveň chcel pokoriť rekord.

Chen Dapeng ukazuje na svojom Twitter účte predvýrobu busty. Zdroj: twitter.com @chendapengsculp

Chen Dapeng ukazuje na svojom Twitter účte predvýrobu busty. Zdroj: twitter.com @chendapengsculp

Rekord, kedy mal vyrobiť doposiaľ najväčší kúsok z Čínskeho bieleho porcelánu. Pustil sa tak do projektu, ktorý mu zabral celé tri mesiace vyrezávania podobizne do ílu.

Ako svoje verné referenčné body používal fotografie, videá či napríklad plechovku od sušienok, na ktorej bola zobrazená kráľovná. Chen Dapeng je pri tom už 25 rokov považovaný za popredného Čínskeho sochára.

Nová busta kráľovny Alžbety II.

Doviezť svoje dielo do dokonalosti si vyžiadalo až 13 pokusov. Vznikla tak busta z porcelánu, ktorá váži 20 kilogramov. Chen svoj výtvor slávnostne predstavil na práve prebiehajúcej výstave v známej hale Olympia v Londýne.

Pravdepodobne však nečakal, že miesto kráľovnej vytvoril podobizeň samotného Toma Hanksa v ženskej podobe. Posúďte sami.

Ľudia si sochu spájajú s Tomom Hanksom Zdroj: koláž wikipedia.org

Ľudia si sochu spájajú s Tomom Hanksom Zdroj: koláž wikipedia.org

Internet ponúka mnoho fotiek známeho herca, no na každej nájdete veľkú mieru podobnosti. Pán Chen Dapeng sa tak, aj keď nechcene, stal malou celebritou.

Zdroj: twitter.com

Snímky: telegraph.co.uk, wikipedia.org, twitter.com @chendapengsculp

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
LaFerrari nehoda v Budapešti. Snímka: autoexpress.co.uk
Rozbili unikátne Ferrari za milión, ktoré malo slovenské značky

  V Budapešti malo nehodu jediné na Slovensku registrované LaFerrari. Majiteľ si ho užíval jeden mesiac.  Fotky, ktoré obehli svet, ukazujú...

Zavrieť