Rýchlo a zbesilo 7 rozplače aj chlapa. Prečítajte si, prečo

0

 

Prinášame vám recenziu z premiéry filmu Rýchlo a zbesilo 7 

Posledné pokračovanie jednej z najslávnejších sérií prinieslo nadšenie, no tiež sklamanie. S pokojom v duši môžem však povedať, že film bol presne taký, ako každý očakával. Ak ste doteraz videli všetky ostatné Fast & Furious, nedočkáte sa prakticky ničoho veľkého a ani nového.
A presne tak si to diváci želajú. Predsa nejdete do kina s tým, že sa chcete pozerať na Sci-Fi, kde vám auto zrazu ožije a vyrastie sa z neho robot. A aké bol povinné, už siedme pokračovanie?
Zlyhanie? Každý hrdina mal svojho osobného súpera
Dobro proti zlu, veď ako inak. Vo filme sa dalo postrehnúť, že takmer každý tu zvádzal svoj vlastný mikro súboj. Tak ako alfa samec Dom (Vin Diesel), ochranca celej „rodiny”, bojoval celú dobu proti Decardovi (Jason Statham). Letty (Michelle Rodriguez) mala zase svoju súperku. Nevynímajúc Briana (Paul Walker), ktorý mal proti sebe opakovane nepriateľa, pracujúceho pre pána bez mena.
Dejová línia = Vypočítaj farbu auta, ak vieš, že Adam zjedol jablko
Príklad v medzititulku je rovnako mimo, ako celý dej . Film sa začne veľkolepým predstavením bojového stroja menom Decard Shawa. Dej na seba ďalej nadväzuje tak, že sa dá krásne a pohodlne predvídať. Máme cieľ A, ten môžeme dosiahnuť až keď spravíme misiu B, v ktorej však prídeme na to, že treba spraviť úlohu C.
A na to všetko sa objaví pán bez mena, stojaci na temnej strane, ktorého úloha vo filme je tak jednoduchá, že ho môžeme pokojne nazvať prekážkou X. Samozrejme, neznáma X je prítomná preto, aby sa celé dielo nedržalo nonsensu, že (kuriér) Decard dokáže nakopať pokojne aj vodu či vzduch.
Svetové obsadenie a lietajúce autá
Výkon Dwayna Johnsona bol presné taký, ako očakávate. Zase sa zahral na veľkého chlapca Hobbsa. Dlhú časť filmu bol odstavený, ale aj tak jeho výkon môžem zhodnotiť ako najlepší. Najmä bojovú scénu s Decardom, kedy využil svoje nacvičené wrestlingové skúsenosti.
Pre fanúšikov –  použil aj jeho obľúbený chvat Rock Bottom. Podanie záberov a spracovanie efektov, všetko je na špičkovej úrovni a presvedčí vás, že nechať tých päť eur tete v pokladni, bol super nápad. Ale ten nákup pukancov si asi pred sebou neobhájite. Stačilo by posedieť aj nasucho.
Obľúbený chvat Rock bottom na Johna Cenu Zdroj: wrestlestars.com

Obľúbený chvat Rock bottom na Johna Cenu Zdroj: wrestlestars.com

Producent filmu Vin Diesel a.k.a. Toretto už však nie je to, čo v akčných filmoch predvádzal. Všetka organizácia či práca na scenári na ňom nechali úprimne veľké stopy. Škoda.
Ani z ďaleka tu už nie je ten muž, čo by pokojne zložil bojovú jednotku aj sadou na maľovanie. Je pekne vypasený, ehm teda pribral, a svalstvo už nie je božsky vypracované. V snímke sa ukazuje ako tvorca, samozrejme, najčastejšie a je v podstate nesmrteľný.
Ak nie ste fanúšikom prvoplánových akčných filmov, kde sa chodíte len zabávať, tak radšej prestaňte čítať. Na božský mód Toretta sa niekedy skutočne nedá pozerať ani cez päť prstov. Pokiaľ chcete vidieť Vin Diesela v špičkovej forme, pozrite si radšej iný film. Napríklad klasiku Fast & Furious 1 či XXX.
Vin Diesel vo filme Zdroj: universalpictures.com

Vin Diesel vo filme Zdroj: universalpictures.com

Paradoxne najzábavnejšou postavou vo filme bol Tyrese Gibson, ktorého môžete poznať z predchádzajúcich dielov či z Death Race alebo prvých Transformers. Musím uznať, že to netrvalo dlho, no jediné, na čom sa dá v tomto filme poriadne a z chuti zasmiať, sú jeho scény.
Keď sa objaví na plátne, všetko je inak a najmä konečne nemáte pocit, že sa pozeráte len na bezduché pokračovanie Fast & Furious, ktoré má za úlohu jediné, a to opäť zarobiť peniaze. Občas sa stretnete s nedotiahnutými špeciálnymi efektmi alebo inými super akciami, kde je proste úplne normálne, že auto si občas pomýlite s lietajúcim strojom. Ale ak sa vezme do úvahy, že je to Rýchlo a Zbesilo, musíte to tolerovať a priam milovať.
Paul Walker a jeho posledná úloha
Priznávam, celú dobu som čakal, kedy Brian vo filme zomrie (nechajte sa prekvapiť). A ako sa snímka dokončila bez Paula? Zaskočil ho jeho brat plus šikovní grafici a pár scénok natočených v minulosti. Tvorcovia si ho však uctili veľmi slušne. Rozlúčka bola  dojímavá a v kine som počul dokonca slabý plač či videl smútok. Toto sa im podarilo, v akčnom filme uvidíte po prvýkrát asi najdojímavejšiu scénu, ktorá rozplače aj chlapov. Wau.
Paul Walker vo filme Zdroj: universalpictures.com

Paul Walker vo filme Zdroj: universalpictures.com

Snímky: wrestlestars.com, universalpictures.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek

Fast & Furious 7

60%
60%
Povinná jazda

Celkovo hodnotím film ako klasickú super oddychovku, kde si môžete vymyť mozog. Netreba pri nej rozmýšľať a stačí udržať otvorené oči a užívať si to. 

  • Hodnotenie
    6
Staršie príspevky:
Samsung Bandgate (snímka:youtube.com)
Nový Samsung za 850 eur sa ohýba ľahšie ako iPhone

  Spoločnosť Square Trade včera na YouTube zverejnila test ohybnosti, kde novinka od firmy Samsung obstála horšie ako iPhone Pamätáte...

Zavrieť