Putin testoval novú Ladu. Za šoférovanie by však dostal pokutu

0

 

Očakávaný model Lada Vesta. Prezident zjavne však ani nevedel, čo za auto práve testuje. Vladimír Putin tentokrát vymenil propagáciu vojenského priemyslu na ten automobilový. 

Pozvánka na testovaciu jazdu a predstavenie nového vozidla je pomerne bežná vec. Zaujímavé to však začne byť, keď pozvánku príjme sám ruský prezident. Najdôležitejšiemu mužovi krajiny predstavili model, ktorý má byť jednotkou na trhu. Novú Ladu Vesta.

Na videu je však možné postrehnúť, že prezident ani nevedel, ako sa vlastne automobil volá. Musel sa na to opýtať zástupcu výrobcu. Ďalej dostal na výber medzi automatickou a manuálnou prevodovkou. Vybral si pohodlnejšiu variantu. Pravdepodobne mal už dosť manuálneho radenia na svojej Lade Niva. Okrem iného sa po jazde vyjadril, že občas jazdil rýchlejšie ako bolo dovolené. Najmä na úsekoch, kde bola obmedzená maximálna rýchlosť na 30 kilometrov za hodinu. Novú Vestu si vyskúšal v uliciach Soči.

Pokračujúcu výrobu Nivy podporil lepšie

Kríza je kríza, a tak sa v roku 2009 prezident ukázal vo svojej Nive, ktorú si dokonca zakúpil. Jej prevedenie je však trochu odlišné od toho, čo môžete dostať kúpiť.

Toto auto je mierne “prekopané” a vyzerá naozaj dobre. Aj tu sa ale sám Putin priznal, že svoje auto v tom čase šoféroval prvý raz.

Ruský prezident vie, ako sa robí marketing. Navyše ak by si človek kúpil novú Ladu Nivu Urban, nemusel by sa zaň hanbiť ani na parkovisku v nákupnom centre.

Dostal by nový a zaujímavý dizajn, ktorý však nijak nezaprel svojho predchodcu. K tomu veľkú porciu poctivého kovu, offroadových schopností a dokonca klimatizáciu. Ako to reálne bude s modelom Vesta, nemožno zatiaľ povedať.

Snímky: niva.sk, teknoseyir.com, youtube.com, glas-regije.com, aktifmedya.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Rusko, Ilustračná snímka: rt.com
Rusi plánujú poslať človeka na Mesiac. Oznámili rok príletu

  Vesmírny program Ruska má pred sebou novú výzvu. Veľmoc chce dopraviť človeka na Mesiac.   Američania nebudú jediní, ktorí...

Zavrieť