Premeňte svoj iPhone na špičkovú kameru. Rýchlo a lacno

0

 

Lumenati CS1 je prístroj, pomocou ktorého premeníte svoj iPhone na kameru behom pár sekúnd. Úžasný projekt, ktorý nazbieral tisíce dolárov za jeden deň. 

Vzhľad starej kamery, moderné objektívy a moderná technológia. Ak sa tieto tri veci snúbia, vznikne niečo, čo si rád zadováži každý nadšenec amatérskeho filmu. Tvorcovia svoj projekt uviedli na známom serveri KickStarter.com, kde potrebujú vyzbierať 75 tisíc dolárov.

Projekt štartoval 13. júla 2015 a už deň po tom má na konte vyzbieraných vyše 40 tisíc dolárov. Prečo je tomu tak a čo je na tom také zaujímavé? Odpoveď je jednoduchá. Za doslova pár drobných dokážete premeniť svoj existujúci iPhone 6 (v budúcnosti pravdepodobne aj iPhone 6s) na poloprofesionálnu kameru.

Ako zo starej školy

Jednoducho vložte svoj telefón dnu a začnite natáčať. Reálne tlačidlo spúšte len podporuje celkový dojem.

Jednoduchá inštalácia Zdroj: kickstarter.com

Jednoduchá inštalácia Zdroj: kickstarter.com

Hľadáčik v štýle WYSIWYG (z anglického What You See Is What You Get – čo vidíš, to dostaneš) je niečo, čo sa bude páčiť snáď každému, kto si tento gadget kúpi. Tento prenosný prístroj vám tiež pomôže robiť stabilné zábery, natáčať či fotiť makrá, použiť rybie oko či teleobjektív.

Tvorcovia natočili aj informačné video. Celé je vytvorené práve pomocou Lumenati CS1 a iPhonom.

Doplnky, ktoré z nej spravia niečo viac

Vymeniteľné objektívy, príslušenstvo ako mikrofón, filtre či statívy. Áno, toto všetko a omnoho viac dokážete k prístroju doplniť.

Pomocou aplikácie, ktorá bude distribuovaná spolu s výrobkom, dokážete však omnoho viac. Aplikácia obsahuje rôzne nastavenia pre fotenie, natáčanie a pohodlné editovanie priamo v telefóne. Ak sa vám teda nechce hrať so zachyteným materiálom doma na počítači, táto aplikácia vám na to dobre poslúži.

V ponuke nájdete aj možnosti ako napríklad doplnenie titulkov, hudby či možnosť svoje práve natočené video zdielať. Cez aplikáciu môžete v reálnom čase zaostrovať či meniť nastavenia.

Umelci, hudobníci a tvorcovia vynálezov

Tvorivá komunita, ktorá sa nazýva Lumenati, je zoskupenie ľudí, ktorí spoločne pracujú na tomto podarenom projekte. Stretnúť ich môžete v Denveri v Colorade.

Lumenati Zdroj: kickstarter.com

Lumenati Zdroj: kickstarter.com

Cena a čo za ňu dostanete? 

Možnosť za 150 dolárov dostať čiernu Lumenati CS1, 45 stupňový objektív a handričku na objektív je vyčerpaná. Ak sa vám tento projekt naozaj páči, využiť môžete ešte mnoho iných možností. Kamera by mala byť dostupná už vo februári roka 2016.

Cena tohto produktu sa bude pohybovať na hranici okolo 250 dolárov, za čo bežne dostanete kúpiť jeden lepší objektív. Pre viac informácií a viac videí navštívte stránku projektu.

Zdroj: kickstarter.com, cinematicsmartcase.com

Snímky: kickstarter.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Peter Sagan (snímka:tinkoffsaxo.com)
Sagan dnes prišiel o všetko. Zelený aj biely dres

  Dnešná desiata etapa prestížnych cyklistických pretekov Tour de France štartovala v Turbes. Pretekári napokon po 167 kilometroch prešli cieľovou páskou...

Zavrieť