Prekvapenie roka. Nový iPhone sa má vyrábať na Slovensku

0

 

Slovensko zvíťazilo vo výbere najvhodnejšej krajiny pre novú továreň americkej firmy Apple

Hľadanie ideálneho miesta, kde sa budú vyrábať najúspešnejšie smartfóny na svete, sa s prekvapením skončilo na Slovensku. Oznámila to spoločnosť Apple vo svojej poslednej tlačovej správe. Po nespokojnosti s kvalitou výroby v Číne si gigant hľadal náhradu. Apple dnes navyše informoval, že má vybranú lokalitu aj v rámci dodávateľov. Ocitli sme sa tak v elitnom klube spolu s Rumunskom, Moldavskom či Ghanou.

Slovensko pravdepodobne vyhralo svoj boj najmä kvôli ponúknutému balíku výhod

Rumunsko prisľúbilo pracovnú silu, ktorá sa cenou práce dokáže vyrovnať podmienkam v Číne. Moldavsko zas skromnejšie dostavaním štátneho vodovodu a daňovými prázdninami. Slovensko malo prisľúbiť akékoľvek pozemky zadarmo a úplné daňové prázdniny.

Naša vláda taktiež argumentovala, že 750 nových pracovných miest naplní kvalifikovaným personálom, ochotným pracovať za minimum tak, ako je to na Slovensku zvykom. Nových pracovníkov bude firma vyberať výhradne spomedzi uchádzačov, ktorí vlastnili iPhone.

Fabrika Apple

Fabrika Apple sa v Číne onedlho zatvorí. 

Týmto opatrením sa dosiahne mierne zníženie nezamestnanosti v roku 2015 a podporí predaj smartfónov. Všetci vybraní pracovníci tak naviac získajú bohaté skúsenosti a referencie do ďalšieho kariérneho života. Slovo Apple v životopise bude podľa personalistov znamenať veľa.

Konkurenčný boj nikdy neskončí. Stavať sa bude vedľa továrne Samsung

Apple si vyžiadal pozemok, ktorý sa nachádza neďaleko existujúcej fabriky Samsung v Galante.  Údajne vraj kvôli tomu, aby sa konečne naučili robiť poriadne telefóny. Pravdou však je, že tieto dve firmy spolu úzko spolupracujú. Napríklad Samsung dodáva firme Apple displeje, procesory a ďalšie súčiastky pre mnoho jej produktov. Takto sa zníži cena za distribúciu a firmy si svoje produkty môžu doslova prehadzovať cez plot.

Exkluzívnu recenziu o nových vylepšeniach a čo nové so sebou prinesie nový, očakávaný iPhone uverejníme čoskoro. Vzhľadom na aktuálny dátum vám odporúčame overiť si pravdivosť článku u svojich spolupracovníkov, rodiny či známych.

Zdroj: apple.com,

Snímky: pcadvisor.co.uk

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Aeromobil na Nitrou.  (Snímka: YouTube)
Slovenský Aeromobil už lieta nad Slovenskom takmer každý deň

    Posledné testovacie lety svetovej novinky zo Slovenska sú v súčasnosti v Nitre. Tu sa testuje lietajúce auto. Najväčšie svetové...

Zavrieť