Prečo dieťa plače? Povie vám to táto aplikácia

0

 

Teraz už nebudete mať problém rozpoznať, čo vášmu dieťatku chýba. Táto aplikácia vám to povie sama.

Taiwanskí vývojári vyvinuli aplikáciu, ktorá dokáže rozpoznať, prečo vaše batoľa plače. Vie odlíšiť štyri rôzne zvuky plaču dieťaťa. Na základe toho určí, či je vaše bábätko hladné, ospalé, pociťuje nejakú bolesť alebo nastala menšia katastrofa, ktorú by sme mohli označiť ako „hnedý kód“.

Stačí, ak telefón s otvorenou aplikáciou priložíte k bábätku, počkáte, kým aplikácia zaznamená a identifikuje detský plač a porovná ho so zvukmi v databáze. Následne vám ukáže dôvod jeho nespokojnosti.

Výskumníci z Taiwanu zrealizovali výskum, ktorého sa zúčastnilo približne 100 bábätiek, a tak zozbierali okolo 200 tisíc zvukov ich plaču. Na základe toho určili odlišnosti a vytvorili akési „vzory“ plaču. Pri bábätkách, ktoré sú mladšie ako dva týždne je presnosť určenia príčiny ich plaču až 92 %. Samozrejme, čím je vaše dieťa staršie, tým je presnosť aplikácie menšia.

Pozrite si, ako aplikácia funguje v nasledujúcom videu.

App explains why your baby is cryingA potentially groundbreaking new app tells you why your baby is crying.

Posted by Tech Insider on Monday, 4 January 2016

Zdroj: techinsider.io

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Velez-zuzulova /Snímka: facebook.com/veronika velez-Zuzulova)
Slovenka Veronika Velez-Zuzulová ovládla ženský slalom. Opäť všetkých prekonala

  Druhé víťazstvo v priebehu troch dní. Slovenská reprezentantka Velez-Zuzulová získala opäť prvé miesto na Svetovom pohári v slalome vo Flachau. Úžasný...

Zavrieť