Prečítajte si, čo vlastní priemerný majiteľ Buggati Veyron. Najrýchlejšieho auta na svete 

0

 

Volkswagen ukázal, že vlastne tí, ktorí si kupujú Bentley, sú oproti majiteľom Veyronu „chudáci“. 

Aj luxus má svoje vrstvy. Volkswagen prezradil, akí sú priemerní vlastníci a kupci Buggati Veyronu. Je to najrýchlejšie sériovo vyrábané auto, ktoré dokáže prekonať hranicu 400 kilometrov za hodinu.

Napríklad zatiaľ čo priemerný zákazník Bentley má „len“ osem vozidiel, ten, ktorý vstúpi do showroomu Buggaty a ide si po nový Veyron, vlastní 84 áut, tri súkromné lietadlá a jednu jachtu.

Povedal to pre Bloomberg Wolfgang Duerheimer, ktorý je CEO najexkluzívnejšej automobilky v portfóliu Volkswagenu, Buggati. Medzi klientmi Bentley a Buggati sú podľa Duerheimera až šokujúce rozdiely.

Pravdupovediac tí, čo si kupujú „len“ Bentley, vyzerajú v porovnaní s Buggati klientmi ako chudáci s malým vozovým parkom. Navyše cestujú bežnou leteckou dopravou a nemajú ani jachtu.

Bentley aj napriek exkluzivite a cenou okolo 100 až 200 tisíc eur je oproti Veyronu ľahko dostupným vozidlom, ktorý sa predáva v cenách od milióna eur a v prísne limitovaných edíciách. Rozdiel medzi zákazníkmi je tak priepastný a priamo ukazuje, aké je Buggati Veyron exkluzívne auto.

Navyše to zvýrazňuje tiež dôležitosť tejto automobilky. Volkswagen ani na základe avizovaného šetrenia na Buggati v najbližších rokoch nesiahne. A to aj napriek faktu, že táto divízia nezarába, na autách vďaka vývoju prerába. Okrem obrovskej reklamy, ktorú Veyron robí, si jeho majitelia jednoducho kupujú aj ďalšie autá od koncernu.

Automobilka má v pláne budúci rok uviesť nový model Veyronu, ktorý bude navyše rýchlejší a pravdepodobne aj drahší ako model doteraz.

Zdroj: autoexpress.co.uk

Snímka:automiddleeast.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
MasterCard
Senzor odtlačkov prstov dostanú aj kreditky. Prvá už budúci rok

  Nákup potvrdíte len odtlačkom prsta. MasterCard ukazuje budúcnosť platobných kariet.  Nie číselné kódy, ale biometria bude overovať vašu totožnosť....

Zavrieť