Pozrite sa, v čom bude jazdiť nový Batman

0

 

Za dlhé roky prešiel rôznymi zmenami a vystriedal rôzne tvary. Bude nový Batmobil úspešnejší, ako jeho predchodca?

Každý si určite pamätá model, ktorý Christopher Nolan použil pri nakrúcaní trilógie o Batmanovi. Christian Bale sa na ňom prehánal po uliciach Gothamu, prerážal steny, lietal vzduchom a hlavne bojoval so zločinom. Azda každý, komu sa Temný rytier páčil, by chcel mať túto „hračku“ doma.

Včera bolo na Youtube zverejnené video s detailnými zábermi na nový model čierneho krásavca z očakávaného filmu Batman vs. Superman: Dawn of Justice. Vyzerá úchvatne, i keď je proti svojmu predchodcovi trochu menší. Uvidíme, či ho prekoná aspoň svojou palebnou silou.

Ručná práca

Samotný Batmobil má toho za tie roky za sebou už dosť veľa. V televíznom seriáli Batman, z roku 1966, sa objavil upravený Lincoln Futura z roku 1955. Jednalo sa o prototyp, navrhnutý spoločnosťou Ford Motor Company. Pod kapotou sa skrýval motor Ford FE V-8, zostrojili ho výhradne ručne v Taliansku a jeho cena bola 250 tisíc dolárov, čo je dnes ekvivalent pre 2,2 miliónov dolárov.

Batmobil 1966 Zdroj: wikipedia.org

Batmobil 1966 Zdroj: wikipedia.org

Elegantný dizajn 

Ďalší model sa objavil vo filmoch od Tima Burtona, Batman(1989) a Batman Returns (1992). Jeho dlhý, nízky a elegantný dizajn navrhol Anton Furst a na jeho základ poslúžil podvozok Chevrolet Impala. Poháňala ho letecká turbína a maximálnu rýchlosť dosahoval 530 km/h.

Batmobil 1989 Zdroj: wikipedia.org

Batmobil 1989 Zdroj: wikipedia.org

Réžiu prebral Joel Schumacher a s ním vo filme Batman Forever(1995) prišli aj zmeny výstroje. Auto bolo úplne prerobené, pridalo sa dekoratívne osvetlenie, zmenila sa karoséria a mnoho ďalších filmových vylepšení, ako možnosť jazdiť po stene, ktorú Batman použil pri úteku zo slepej uličky. Maximálna rýchlosť ostala nezmenená, pribudol len motor Chevy 350 ZZ3.

Batmobil 1995 Zdroj: flickeringmyth.com

Batmobil 1995 Zdroj: flickeringmyth.com

Pokračovanie, Batman a Robin(1997), prinieslo ďalšie zmeny v inak podobných modeloch. Motor aj rýchlosť ostali nezmenené, pribudli tri tryskové výfuky na každej strane a karoséria dostala zaujímavý tvar. Ale atypické auto neznamená automaticky dobrý film.

Batmobil 1997 Zdroj: coroflot.com

Batmobil 1997 Zdroj: coroflot.com

Od rýchlosti k sile 

Nesmieme zabudnúť, na už spomínaný model z trilógie Temný rytier(2005-2012). Nolan upustil od elegantnosti predchádzajúcich modelov, a tak sa zrodil Batmobil, známy pod menom Tumbler. Tento „tank“ nebol tak rýchly, ako jeho predchodcovia, ale zato jeho sila bola vyhnaná do extrému.

Mal motor 5,7 l GM V8 o sile 500 koní a v zadu tryskový motor plnený propánom. Pre účely filmu bolo vyrobených šesť vozidiel, pričom každé malo presne určené, na aké zábery ho použijú.

Batmobile Tumbler 2005 Zdroj: darkknightnews.com

Batmobile Tumbler 2005 Zdroj: darkknightnews.com

 

Ako bude najnovší Batmobil vyzerať, už vieme, ale na to, aké bude mať vlastnosti, si musíme počkať do marca budúceho roka, kedy ide Dawn of Justice do kín.

Zdroj: wikipedia.org, youtube.com, batman-news.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
Zistite, čo všetko o vás vedia v Google

  Je doslova strašidelné ako sú naše životy späté so spoločnosťou Google. Prečítajte si návod, ako zistiť, čo všetko ste...

Zavrieť