Policajt si zgustol. Pokutoval Google auto, ktoré jazdí samo

0

 

Je naprogramované tak, aby nespôsobilo dopravnú nehodu, neprekročilo rýchlostný limit či zastavovalo na stopkách. Môže vôbec dostať pokutu? A za čo?

Kalifornia: Policajný dôstojník si pekne pomasíroval ego. Tento človek zjavne brzdí rozvoj technológií budúcnosti, aj keď pokutou vývoj nezastaví. Na pokutovanie autonómneho auta si našiel naozaj dôvod, kvôli ktorému na Slovensku dostanete pokutu len sotva. Aj napriek tomu, že mnoho vodičov by si ju naozaj zaslúžilo.

Odstavené Google auto Zdroj: plus.google.com

Odstavené Google auto Zdroj: plus.google.com

Auto zastavil a pokutoval z dôvodu, že v zóne, kde sa jazdí 35 míľ za hodinu (56 kilometrov za hodinu), išlo o celých 16 kilometrov za hodinu menej. Za autom, ktoré teda šlo rovnou štyridsiatkou, sa tvorila kolóna, a to bol dôvod, prečo ho policajt neváhal pokutovať.

Tento raz mal však šťastie, že v aute sedeli pracovníci Google, ktorí auto odstavili a pokutu prebrali.

Policajný nonsens po “americky”

Autonómne autá, pohybujúce sa v Kalifornii, môžu podľa zákona jazdiť výhradne len po cestách, kde je stanovený rýchlostný limit 56 km/h a menej. Samo-jazdiace autá sú však kvôli bezpečnostným dôvodom nastavené tak, aby neprekračovali limit 40 km/h. Tento policajt na to však akosi pozabudol.

Google samo-jazdiaci projekt Zdroj: google.com

Google samo-jazdiaci projekt Zdroj: google.com

U nás sa ale pokutuje za niečo iné. Prečítajte si, akú výhovorku si vymyslel Slovák, ktorého namerali pri jazde rýchlosťou 230 km/h.

Zdroj: plus.google.com, google.com

Snímky: plus.google.com

 

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Nissan GTR Polícia Diaľnica
Slováka namerali v 230 km/h. Jeho výhovorka rozosmiala aj policajtov

  Na diaľnici D1 v smere Trnava – Bratislava sa pred nedávnom hnal vodič Nissanu GTR viac ako 200 kilometrovou rýchlosťou....

Zavrieť