Podvýživenú modelku odmietli. Je vraj príliš tučná

0

 

Modelka Agnes Hedengård zo Švédska zverejnila video, v ktorom hovorí o názore módneho priemyslu na jej postavu. Napriek tomu, že jej BMI index (Body Mass Index) má hodnotu, ktorá predstavuje už podvýživu, jej agentúra si myslí, že je príliš tučná.

19-ročná Agnes pracuje ako modelka už približne päť rokov, no až teraz zistila, že je na modeling skrátka príliš veľká. Modelingová agentúra, v ktorej chcela získať prácu, jej zdelila, že jej zadok a boky sú na prácu modelky veľké.

Napriek tomu, že mnohé agentúry a významní klienti spočiatku aj chceli s modelkou pracovať, po tom, ako zistili Agnesine miery, zmenili názor. Na danú pozíciu vraj má byť chudšia a mať lepšie tvary tela.

Normálna hodnota BMI by mala byť približne 20. Hodnota BMI švédskej modelky je pritom len 17,5, čo značí určitú podvýživu. Je na zvážení, či názor módneho priemyslu na Agnesinu postavu je správny.

Zdroj: youtube.com

Snímka: youtube.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
iPhone 6 Plus, (snímka: PCadvisor.com)
Nový iPhone príde už o pár dní. Apple sa poučil, tento už neohnete 

Displej, ktorý nemá v telefónoch obdobu, či úplne nová farba, ktorá má spôsobiť ošiaľ. Internet je plný dohadov, ktoré sa...

Zavrieť