Piloti Saudskej Arábie dostanú Bentley za bombardovanie zadarmo

0

 

Princ daruje stovke armádnych pilotov luxusnú limuzínu. Ako odmenu za úspech. 

Saudskoarabský Princ Walíd bin Talál oznámil na svojom účte na Twitteri, že každému pilotovi, ktorý bojoval proti proiránskym šiitským povstalcom v Jemene, daruje luxusnú limuzínu. Konkrétne Bentley.

Síce neuviedol, aký model, cena týchto vozidiel bežne presahuje aj hodnotu 200 tisíc eur.

Reakcie na jeho vyhlásenie, ktoré nechal na Twitteri, kde má tri milióny odberateľov, však boli najmä negatívne. Z 30 tisíc komentárov a zdieľaní bola drvivá väčšina kritikou.

“Sto vozidiel Bentley pre sto pilotov, ktorí bombardovali Jemen. Ani jedna sanitka pre nemocnice, ktoré popritom zničili”, uviedol jeden z obyvateľov Jemenu.

Negatívne reakcie smerovali aj na cenu ľudského života. BBC citovala jeden z jordánskych tweetov, ktorý uvádzal: “Ukazuje to aj na cenu ľudského života – sto či dvesto životov za jedno Bentley.”

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie si vojna v Jemene za posledné týždne vyžiadala najmenej 944 obetí a 3487 zranených.

Princ Walíd bin Talál po kritike vyhlásenie zo sociálnej siete zmazal. Pri kúpe nových vozov však problém mať nebude. Je to jeden z najbohatších mužov na planéte s majetkom v hodnote 23 miliárd dolárov. V minulosti sa princ dokonca sťažoval, že Forbes zle spočítal jeho majetok a peňazí má oveľa viac, ako sa uvádza.

Saudskoarabský Princ Walíd bin Talál

Saudskoarabský Princ Walíd bin Talál.

Zdroj:bbc.com

Snímky: time.com, Bentley

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Jedlo, Potraviny (snímka: flickr.com)
Porovnanie, ktoré vám otvorí oči. Kalórie v potravinách

  Polovica sendviča či tri stredne veľké jablká. Z hľadiska počtu kalórií sú si tieto potraviny v uvedených množstvách rovné. Leto prichádza,...

Zavrieť