Peter Sagan si etapové víťazstvo opäť nepripísal. Priblížil sa však k žltému dresu

0
Peter Sagan opäť na treťom mieste. Ani siedma etapa cyklistických pretekov Tour de France mu nepriniesla dlhoočakávané víťazstvo. 
Celé Slovensko už niekoľko dní očakáva etapové prvenstvo Petra Sagana z tímu Tinkoff Saxo. Jeho umiestnenie si začali všímať aj svetové médiá, ktoré taktiež podrobne sledujú jeho pôsobenie v súťaži. Napriek očividnej snahe slovenského pretekára sa mu víťazstvo nepodarilo ani v dnešnej etape, ktorá bola taktiež vhodnou šancou pre šprintérov.
Sagan si dnes počas rýchlostnej prémie vybojoval 9 bodov. Víťazstvo mu však uniklo opäť len o niekoľko krokov. Ako prvý prešiel cieľovou páskou Mark Cavendish, ktorý si tak pripísal svoje 26. prvenstvo na Tour de France. Hneď za ním sa do cieľa dostali André Greipel a Peter Sagan.
Po siedmej etape si Sagan polepšil a momentálne je v bodovacej súťaži o zelený dres na druhom mieste. Na Andrého Greipela stráca už len 12 bodov.
Držiteľ žltého dresu Tony Martin po včerajšom páde utrpel zranenie a zlomil si kľúčnu kosť. Na základe týchto faktov bol nútený odstúpiť z pretekov. Peter Sagan tak v celkovej klasifikácii v súťaži o žltý dres postúpil. Po dnešnej etape sa dokonca dostal na druhú priečku a na Chrisa Frooma stráca už len neuveriteľných 11 sekúnd. Na stupienku víťazov si dnes obliekol opäť biely dres.
Zajtrajšiu ôsmu etapu Tour de France môžete sledovať už o 13tej hodine. Pretekári budú štartovať v Rennes a po 181,5 kilometroch sa dostanú do cieľa v Mur de Bretagne.

Galéria:

Snímky: letour.fr, twitter.com/letour
Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Peter Sagan (Snímka: facebook.com/Peter Sagan)
Sagan opäť na pódiu. Opäť len krok od víťaza

  Rovinatá etapa najprestížnejších cyklistických pretekov z Abeville až do Le Havre predurčovala Petra Sagana ako jedného z hlavných favoritov na víťaza....

Zavrieť