Peter Sagan opäť nezískal etapové víťazstvo. Má však prvenstvo v kategórii do 25 rokov

0

Dnešná etapa pretekov Tour de France so sebou priniesla skutočnú smolu. Približne 50 kilometrov pred cieľom cyklistov zastihol nepríjemný hromadný pád. Všetko sa začalo len malým dotykom kolies dvoch pretekárov.

Tretia etapa prestížnych cyklistických pretekov bola poznamenaná hromadným pádom cyklistov. Nanešťastie išiel celý pelotón rýchlosťou asi 60 km/h, a práve to spôsobilo masový náraz. Niektorí pretekári museli kvôli zraneniam a značným bolestiam ukončiť svoje pôsobenie v súťaži.

Súčasťou pádu bol aj hlavný favorit na žlté tričko (nosí ho vedúci jazdec celých pretekov) Fabian Cancellara. Pretek bol z dôvodu pádu niekoľkokrát pozastavený, čo vyvolalo značnú nervozitu u cyklistov.

Slovenský pretekár Peter Sagan dnes opäť nezískal etapové prvenstvo. V záverečnej fáze bojoval zo skvelej pozície, no napokon sa umiestnil na 27. priečke. Finálny úsek bol kopcovitý, a to sa výrazne podpísalo na umiestnení Petra Sagana z tímu Tinkoff Saxo.

Peter Sagan po ukončení etapy (Snímka: twitter/@letour)

Peter Sagan po ukončení etapy (Snímka: twitter.com/@letour)

25-ročný slovenský pretekár sa síce neocitol na stupienku pre etapového víťaza, no obliekol si biely dres. Peter Sagan je tak po tretej etape na prvom mieste v kategórii pre jazdcov do 25 rokov.

Nepríjemný hromadný pád si môžete pozrieť v nasledujúcom videu.

Zdroj: youtube.com

Snímky: twitter.com/@letour, facebook.com/Peter Sagan