Symbol Paríža končí. Z mesta odstraňujú všetky zámky lásky, ktoré nájdu

0

 

Chceli by ste svoju lásku spečatiť napríklad zámkom na moste, presne tak, ako býva zvykom? Paríž, mesto lásky, to však chce zakázať. Mesto odštartovalo vojnu proti zaľúbencom. Váš zámok tak už bude pravdepodobne ležať v zberných surovinách. 

Aj parížsky známy most Pont des Arts doslova trpí za lásku ľudí. Tento raz však mestskí pracovníci dostali pokyn na ich úplné odstránenie. Doteraz ich len odrezávali v menších množstvách.

Takto vyzeral známy most, skoro bez zámkov Zdroj: en.wikipedia.org

Takto vyzeral známy most, skoro bez zámkov Zdroj: en.wikipedia.org

Kedy a či vôbec dostanú potápačské školenie a pôjdu vyzbierať všetky kľúče, ktoré po zamilovaní ľudia hádžu do rieky Seiny, sa nevie. Táto hrozba ale nie je až taká veľká.

Od roku 2008, kedy vo veľkom začali turisti na známy most v Paríži vešať svoje „zámky lásky“, ubehlo už veľa času. Váha zámkov však nenechala na seba dlho čakať. Pod ňou sa most totiž začal rozpadať. V minulosti sa dokonca museli z mosta evakuovať ľudia. Orezávanie zámkov po jednom proste nestačilo.

Stop láske a zámkom

Mesto Paríž by tak chcelo dať stopku takýmto prejavom lásky. Kto však bol v Paríži, vie, že nie je problém takýto zámok kúpiť doslova všade pri mostoch. Obchodníci ich s obľubou predávajú a dobre vedia prečo. Turisti tam kúpia nespočetne veľa zámkov, ktoré navešajú najčastejšie na mosty.

Už neostalo miesto pre náš zámok. Nevadí, zavesíme ho na už zavesený zámok. Niekto by si povedal, že je to zbytočnosť či bláznovstvo, no pre niekoho je to proste špeciálny moment a spomienka.

Most bude čistý do pár dní. Dokedy? 

Od začiatku roka 2015 bolo na mosty v Paríži umiestnených asi milión zámkov, ktoré tak spolu vážia okolo 45 ton. Aj napriek mnohým negatívnym reakciám ľudí sa mesto rozhodlo dodržať radšej bezpečnosť, než tento romantický zvyk. Zámky sa húfne začali odstraňovať na začiatku júna.

On a Paris bridge, the end of a love too heavy to bearIt’s the end of an era on the Pont des Arts bridge in Paris, where padlocks – once the symbols of eternal love for thousands of couples – have been removed. See the full video: http://reut.rs/1FpP3do via Reuters TV

Posted by Reuters on Monday, 1 June 2015

Dokedy však ostane most čistý? Myslíme si, že maximálne jeden deň.

Zdroj: ctvnews.ca

Snímky: ctvnews.ca, gettyimages.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Budúci zubár ukázal, ako si doma vytrhnúť zub. Takmer bezbolestne

  Tento chlapík študuje zubné lekárstvo. Vedieť, ako na to však nestačí. Treba prekonať strach a nabrať odvahu Odvážlivec menom...

Zavrieť