Sagan chce za zrážku odškodnenie. Píše sa v otvorenom liste

0

 

Po odstúpení Petra Sagana z cyklistických pretekov La Vuelta kvôli nepríjemnému pádu v 8. etape sa rozhodol tím Tinkoff-Saxo poslať otvorený list organizátorom súťaže. 

V 8. etape španielskych cyklistických pretekov Peter Sagan utrpel nepríjemný pád po tom, ako ho približne 8 kilometrov pred cieľom zrazil motorkár z organizačného tímu. Okrem početných zranení, kvôli ktorým musel Peter zo súťaže odstúpiť, mu pád priniesol aj pokuty za správanie, ktoré vraj poškodilo imidž cyklistiky.

Po celom incidente bol tím Tinkoff-Saxo oprávnene znepokojený, nakoľko bol Sagan favoritom v boji o zelený dres. Z toho dôvodu sa tím rozhodol poslať otvorený list Medzinárodnej cyklistickej federácii ako organizátorovi pretekov Vuelta Unipublic a Asociácii profesionálnych cyklistov.

V liste tím Petra Sagana požaduje verejné ospravedlnenie organizátorov, zrušenie pokuty, ktorú dostal Sagan za reakciu na konanie motorkára, a tiež zmenu pravidiel týchto cyklistických pretekov. Celé znenie otvoreného listu v anglickom jazyku si môžete prečítať v tomto odkaze.

Snímka: ciclismoafondo.es

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Tento životný štýl si zamilujete. Akcia, ktorá na Slovensku naozaj chýbala

  Je to zážitok, motivácia či možnosť niečo zažiť. A navyše niečo, čo sa pokojne dá označiť za unikát. Zistite,...

Zavrieť