Okuliare, ktoré môžu zmeniť svet. Pozrite sa, ako

0

 

Ďalší bežný deň v práci či doma môže v budúcnosti vyzerať úplne inak.

Virtuálna realita posunutá zase o krok ďalej. Prezeranie internetu, práca či hranie hier pomocou vlastného tela v rozšírenej realite. Ľudstvo už od dávna vyhľadáva možnosti, ako si uľahčovať každodenné povinnosti a ako sa uvoľniť či zabaviť. Jednou z mnohých možností je rozšírená realita alebo vstup do virtuálneho sveta bez hraníc a pravidiel. Svet, ktorý sa riadi podľa používateľa. A práve na tom pracuje šikovná firma z USA.

Spoločnosť Magic Leap predstavila prvé video, v ktorom načrtli svoj projekt a ukázali, kam smeruje IT priemysel. O podobnú vec sa snažilo už mnoho firiem na celom svete, no v Magic Leap majú veľké ambície a slušnú podporu zo strany sponzorov a partnerov.

Virtuálne dievčatko v rukách Zdroj: magicleap.com

Virtuálne dievčatko v rukách Zdroj: magicleap.com

Financovanie viedol dokonca aj Google

Spoločnosť v októbri minulého roka spustila druhú vlnu financovania svojho projektu, kde sa jej pod vedením Google podarilo obdržať rozprávkovú čiastku až 542 miliónov dolárov. Tieto peniaze firma použije prednostne na urýchlenie vývoja.

Všetko bude realizované s použitím špeciálneho systému (Dynamic Digitized Lightfield Signal), ktorý je údajne schopný generovať obraz na nerozoznanie od reálnych predmetov. Umiestenie týchto obrazcov do skutočného sveta už vraj nebude žiadny problém. 

Video je na internete päť dní a zaujalo takmer dva milióny ľudí

Firemný tím tvrdí, že takto sa vo svojich kanceláriách zabávajú už teraz. Ich slogan znie: Je čas priniesť mágiu späť do reálneho sveta”. Čo je pravdivé na týchto výrokoch, sa dozvieme čoskoro.

Firma je mnohým aj na smiech

Na odvážne tvrdenia firmy odpovedal aj internet. A takto vyzerajú prvé koláže s tvrdením, že predmety budú na nerozoznanie od reálneho sveta.

Žart na účet Magic Leap Zdroj: magicleap.com, reddit.com

Žart na účet Magic Leap Zdroj: magicleap.com, reddit.com

 

Zdroj: magicleap.com, youtube.com

Snímky: magicleap.com, reddit.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Apple Watch
Apple je kvôli cene nových hodiniek terčom posmeškov

  Skupinka ľudí, nazývajúcich sa CollegeHumor, natočila video, kde vám „rozumne" vysvetlili, prečo majú prichádzajúce hodinky Apple Watch v zlatom vyhotovení tak vysokú...

Zavrieť