Nový Samsung za 850 eur sa ohýba ľahšie ako iPhone

2

 

Spoločnosť Square Trade včera na YouTube zverejnila test ohybnosti, kde novinka od firmy Samsung obstála horšie ako iPhone

Pamätáte si veľký boom, kedy sa všetci sťažovali na ohýbanie iPhone 6 Plus? Apple tak odštartoval nový fenomén #bendgate, kde sa poukazovalo na ohýbanie.

Samsung ako veľký konkurent však dlho nezaostával a Apple dokonca porazil. Pre budúcich zakazníkov, bohužiaľ, práve v ohýbaní. Nový top model Samsung Galaxy S6 Edge s cenovkou od 850 eur sa ohýba oveľa jednoduchšie, ako známy iPhone. To je daň, ktorú musia „platiť veľké a tenké smartfóny“.

Výsledky testov

iPhone sa ohne pri sile 49,9 kilogramov. Smartfón sa síce ohýba, no stále sa dá používať.  Pri sile, ktorá sa rovná 81,2 kilogramov, sa iPhone ohýba úplne a je nepoužiteľný.

Žiadne super výsledky neuhral ani top model od HTC, jeho označenie je One M9. Pri tlaku 54 kilogramov sa telefón ohol. To by bolo v poriadku, no tlačidlo zapínania je umiestnené priamo v mieste ohybu. Telefón sa tak už nedal zapnúť.

Samsung ale dopadol najhoršie. Prístroj sa pri 49,9 kilogramoch ohol presne tak ako testovaný iPhone. Samsungu však pri tejto sile prasklo sklíčko na jednej zo zahnutých strán, čo by v praxi znamenalo pre používateľa veľký a najmä drahý problém. Totálna deštrukcia Samsungu Galaxy S6 Edge však prišla už pri tlaku 67,6 kilogramu.

Ohýbanie si môžete pozrieť na videu.

Zdroj: youtube.com

Snímky: youtube.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Ilustračná fotka
Lidl našiel medzi banánmi z Kolumbie sto kíl kokainu 

  Pražská pobočka obchodnej siete Lidl, ktorá pôsobí aj na Slovensku, našla v zásielke s banánmi rekordné množstvo pašovaného kokaínu....

Zavrieť