Oddychová zóna snov. Unikátny a dokonalý dom, v ktorom by ste chceli bývať

0

 

Žijete tam, kde musíte znášať autá, hluk či čokoľvek, čo vás vie rozrušiť? Tento dizajnér si vytvoril unikátne ubytovanie, kde by si vedel nájsť svoju dávku tak potrebného oddychu každý z nás.

Bývanie v dome na strome, teda aspoň v niečom, čo sa tomu podobá, musí byť naozaj zaujímavé. Dizajnér Jono Williams sa rozhodol, že si splní sen, a tak začal budovať zariadenie, ktoré nazval The Skysphere. Nápaditý názov a dizajn však priniesol množstvo práce a samozrejme aj prekážok.

Ako odmenu však staviteľ získal niečo výnimočné. Unikátnu stavbu.

Unikátne bývanie

Dielo má 360 stupňový výhľad. Všetky funkčné veci sú v ňom poháňané výhradne solárnou energiou a otvoríte ho len pomocou odtlačku prsta. Bezdrôtový zvukový systém, farbu a silu osvetlenia či napríklad projektor môžete ovládať mobilom.

Aplikácia, ktorou sa riadi dom Zdroj: theskysphere.com

Aplikácia, ktorou sa riadi dom Zdroj: theskysphere.com

A navyše si mobilom môžete dokonca privolať aj vychladené pivko.

Nechýba ani internetové pripojenie či rebrík na hviezdnu rozhľadňu, ktorá je na streche. Jediné a dosť podstatné veci, na ktoré autor akosi zanevrel, sú normálna kuchyňa a kúpelňa. V objekte nenájdete ani toaletu. Pýtate sa, čo súkromie?

Autor plánuje okná potiahnuť priehľadnou fóliou, ktorá dokáže svoju priehľadnosť meniť podľa potreby. Na to mu však zatiaľ nestačila veľkosť bankového účtu. Vežu môžete nájsť na Novom Zélande. Jej umiestnenie a výhľad doslova pozýva na návštevu.

41 tisíc kilogramov betónu, štyri tony ocele

Tento projekt už od začiatku vznikal za domom na dvore. Materiál stál v prepočte vyše 45 tisíc eur. Ďalšie náklady autor doposiaľ nevyčíslil, vyšplhali by sa totižto do omnoho vyšších hodnôt.

Autor zverejnil fotky a výrobný postup. Trúfli by ste si vyrobiť niečo podobné? Ak máte nejaké plány alebo sa chystáte vyrobiť niečo zaujímavé, dajte nám vedieť. Každý unikátny projekt stojí za zmienku.

Galéria:

Zdroj: theskysphere.com

Snímky: theskysphere.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Peter Sagan (Snímka: letour.fr)
Sagan nezvládol jazdu na zadnom kolese. Spadol na chrbát

  Po tom, čo zvíťazil v exhibičných pretekoch v Belgicku, Petrovi náročná jazda na bicykli v cieli nevyšla.  Peter Sagan,...

Zavrieť