Odchod Steva Jobsa neznamenal nič. Apple rastie a stále zarába miliardy

0

 

Firma Apple v druhom kvartáli fiškálneho roka 2015 zaznamenala rekordné predajné čísla. Prekročila tak dokonca aj svoje vlastné očakávania. 

Spoločnosť Apple za druhý štvrťrok vykázala tržby v neuveriteľnej výške 58 miliárd dolárov, z ktorých je 13,6 milióna čistý zisk. Inak povedané, hodnota jednej akcie Apple dosiahla 2,33 dolárov. Medziročne tak zaznamenala rapídny nárast, nakoľko v druhom kvartáli minulého roka boli celkové príjmy firmy 45,6 miliárd.

Tim Cook, generálny riaditeľ Apple, informoval, že na celkovom zisku sa 69 percentami podieľali medzinárodné predajne Apple. Najväčší nárast dosahovali produkty iPhone a Mac a rekord všetkých čias zaznamenal Apple App Store.

Tim Cook sa vyjadril, že sú svedkami čoraz častejších prechodov od produktov konkurencie na výrobky od spoločnosti Apple. Uviedol, že už netrpezlivo očakávajú výsledky po uvedení nových Apple Watch na trh. Spoločnosť tak teraz má v predaji celkovo 33 skupín produktov.

Steve jobs Zdroj: 9to5mac.com

Steve Jobs Zdroj: 9to5mac.com

Všeobecne sa dá považovať nárast tržieb Apple o 27% ako jasný dôkaz toho, že smutný odchod Steva Jobsa neznamenal krach firmy, ako tvrdili mnohí skeptici.

Zdroj: apple.com

Snímky: apple.com, 9to5mac.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Zosnulého manžela môžeta mať aj vo vibrátore. A takto zarába tisíce eur

  Je dokázané že veľa pozostalých vdov sa často dotýka urien svojich nebohých manželov. Prečítajte si ako tento fakt premenili...

Zavrieť