Očakávaná super motorka nafotená pri teste

0

 

Koncept café raceru Vitpilen 401 od Husquarny, ktorý bol predstavený v roku 2014, sa podarilo odfotiť na testovacej jazde. Pozrite sa, čo na nás v budúcnosti čaká a prečo sa už teraz môžete tešiť. 

Motorka, kombinujúca futurizmus s klasickým dizajnom, podobným café racerom. Objem jednovalca pripravovanej Husquarny 401 je 373.2 kubíkov, čo pre takto ľahkú motorku predstavuje slušný potenciál. Fanúšikovia sa tak môžu tešiť na dva zaujímavé modely tejto značky. Model Vitpilen a Svartpilen, čo vo švédštine znamená čierny šíp a biely šíp.

Je to po domácky upravená motorka, ktorá vznikla z klasickej sériovej motorky. Cieľom tejto úpravy bolo mať čo najrýchlejší, najľahší, najovládateľnejší a samozrejme aj najštýlovejší stroj. Vzorom pre cefé racerov boli závodné špeciály, ktoré však neboli cenovo dostupné. Všetky úpravy boli väčšinou na úkor pohodlia. Motorky mali zvyčajne dlhšiu nádrž, aby mohol jazdec zaujať potrebnú polohu.
V zadu si majitelia vytvárali často takzvaný bobek. Taktiež kvôli aerodynamike. Samozrejmosťou je jednomiestna sedačka. Takto upravené stroje odrážajú majiteľove schopnosti a osobnosť. 

Dizajn motoriek je premyslený do posledného detailu. Každý pohľad na tieto motorky vyvolá v človeku záujem. Detaily, farebné prevedenia a celkový vzhľad sa dizajnérom naozaj podarili.

Pomohla však KTM

Obe motorky sú postavené na základe známej KTM Duke 390, často nazývanej malý-veľký chuligán, čo je naozaj výstižné. Na fotkách si môžete všimnúť toľko podobností, koľko sa len dá. Niet sa však čomu čudovať. Spoločnosť KTM v minulosti kúpila Husquarnu a chce ju ďalej rozvíjať.

KTM Duke 390 modelová rok 2014 Zdroj: autoevolution.com

KTM Duke 390 modelový rok 2014 Zdroj: autoevolution.com

KTM Duke 390 tak poslúžil ako darca tela i orgánov. Nie je to však na škodu. Duke 390 je živý, dobre ovládateľný motocykel, ktorý má čo ponúknuť každému favoritovi jednostopových vozidiel.

Testovaný model, zachytený v Taliansku potvrdil všetky očakávania.

Husquarna testuje svoj motocykel Zdroj: cartrade.com

Husquarna testuje svoj motocykel Zdroj: cartrade.com

 

Galéria:

 

Zdroj: cartrade.com

Snímky: autoevolution.com, husqvarna-motorcycles.com

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
martian-gallery5-gallery-image
Režisér hororového Votrelca pripravuje nový megafilm. Opäť z vesmíru

  Filmový žáner, ktorý sa za posledné roky dostáva najviac na výslnie, sa rozrastie o ďalší megafilm. Ridley Scott nám...

Zavrieť