Nový Mercedes si zaparkuje sám. Pozrite sa, ako to bude fungovať 

0

 

Už na budúci rok vstúpi do predaja nový Mercedes-Benz triedy E, ktorý si napríklad jazdu na diaľnici došoféruje sám. 

To, čo uvidíte, sa vám síce môže zdať ako nezmyselné, no je to prakticky medzikrok pri tom, že vám raz auto samostatne odšoféruje nudnú cestu do práce. Alebo sa naopak začnú raz zmenšovať parkovacie miesta. Totiž vystupovať na nich už nebudete musieť.

Proces automatického parkovania, tak ako ho Mercedes ukazuje, je jednoduchý. Stačí vám telefón, špeciálna aplikácia a prepojenie s autom. Armáda senzorov, kamier či radarov sa postará už o správne vyparkovanie či zaparkovanie auta.

Telefón ako kľúč od auta

Nemalo by to však byť v štýle, že zabuchnete dvere auta a idete preč. Pri aute stále budete musieť zostať a krúžiť prstom v aplikácii telefónu, aby sa auto automaticky hýbalo a zaparkovalo.

Nová trieda E však dostane pre rok 2016 dokonalejšie svetlomety. Mercedes zvýši počet LED diód, ktoré svetlo používa z 24 až na 84. Auto tak dokáže dokonalejšie smerovať svetlo tam, kam potrebuje. Nemecký výskum ukazuje, že až pätina všetkých jázd je počas noci a práve vtedy sa stane až 40 percent nehôd. A špičkové svetlá sú jednou z dôležitých bezpečnostných prvkov v noci.

Mercedes-Benz E (Snímka: Mercedes)

Mercedesy budú komunikovať medzi sebou

Do dôležitejšej úlohy sa dostane aj smartfón. Okrem toho, že s ním budete parkovať, telefónom teraz budete auto aj odomykať. Zlepšenia sa dočká aj „bežný“ adaptabilný asistent, ktorý už bude schopný jazdiť po diaľniciach takmer v úplne autonómnom režime.

Mercedes však príde na trh aj s ďalšou super novinkou. Všetky nové špičkové autá od Mercedesu – od tejto triedy E – budú medzi sebou komunikovať. Vodič nebude musieť nič riešiť, no vďaka platforme Car-to-X si vozidlá budú navzájom posielať údaje o tom, že napríklad stoja v zápche, vozovka je zľadovatená, alebo že je v blízkosti auto záchrannej služby.

Celé video s automatickým parkovaním:

Galéria:

Zdroj: Mercedes-Benz

Snímky: Mercedes-Benz

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Peter Sagan (snímka: asia.eurosport.com)
Sagan zamakal a opäť má zelený dres

  Kým včera prišiel o obe prvenstvá v tabuľkách, dnešná, už 11. etapa má pre Petra Sagana oveľa lepšiu dohru. ...

Zavrieť