Nový iPhone príde už o pár dní. Apple sa poučil, tento už neohnete 

0
Displej, ktorý nemá v telefónoch obdobu, či úplne nová farba, ktorá má spôsobiť ošiaľ.
Internet je plný dohadov, ktoré sa v prípade Apple často ukážu ako pravdivé. Nový iPhone, ktorý by sa mal takmer s istotou volať iPhone 6s a iPhone 6s Plus dostane veľmi zaujímavé vylepšenia, ktoré ho majú dostať na vrchol predajov. Zatiaľ platí pravidlo, že každý nový iPhone prekonal ten predchádzajúci.
A čo teda novinka ukáže? V prvom rade sa zdokonalí fotoaparát. Ten hlavný dostane až 12 Mpx, ktoré budú na úplne novom čipe. iPhone 6s má byť opäť jedným z najlepších fotomobilov, ktoré môžete na trhu nájsť. Zlepší sa aj zachytávanie videa, ktoré porastie na 4k. Teda jeho rozlíšenie je štvornásobne lepšie ako už obyčajné Full HD.
iPhone 6 Plus
Revolučný displej
Obrovskou zmenou prejde aj predný fotoaparát – „selfie kamera“. Tá má dostať omnoho dokonalejšiu kameru ako v súčasnosti a polemizuje sa aj o malom LED blesku na prednej strane.
Ďalšou obrovskou zmenou v novou iPhone bude displej. Ten bude jedinečný. Má dostať technológiu, ktorá rozoznáva tlak. A tak pri ovládaní iPhonu môžete silnejším stlačením spustiť úplne inú funkciu než pri slabom dotyku.
Napríklad ráno vám zvoní budík (slabo ťuknete do displeja, odloží sa, silno stlačíte a zrušíte ho). Každé silné stlačenie by malo byť doprevádzané vibračnou odozvou. Rovnaký systém používa Apple už pri nových MacBookoch či svojich hodinkách Apple Watch.
Je to zvláštny pocit, kde sa dotknete displeja a normálne ho stlačíte, akoby tam bolo klasické tlačidlo.
Výraznou zmenou má byť aj použitie nového procesora či ďalších komponentov, ktoré majú z iPhonu urobiť najvýkonnejší telefón na trhu. Potrebuje ich najmä aj kvôli náročnému videu či novým funkciám v systéme iOS 9. Podľa odborníkov, ku ktorým sa dostal nový procesor iPhonu, má byť jeho výkon doslova obrovský.
Chystá sa aj nová farba. Podľa neoficiálnych informácií novou farbou, ktorá má spôsobiť „malý ošiaľ“, sa stane rúžová. Apple už dnes produkuje rúžové hodinky Apple Watch (rúžové zlato) a k trojici bežných farieb (strieborná, šedá a zlatá) pribudne novinka. Dokonca sa polemizuje, že Apple začne po hodinkách pozlacovať aj iPhone.
iPhone 6, bandgate
Tento iPhone neohnete
Nový iPhone však bude kvôli odlišným technológiám zrejme o 2 mm hrubší. Môže za to iná obrazovka, ale aj nový fotoaparát. Navyše by mal iPhone dostať aj lepšiu batériu. Tá síce neurobí žiadnu revolúciu, no dlhšia výdrž poteší.
A nakoniec Apple urobil v konštrukcii iPhonu zásadnú zmenu. Vylepšená konštrukcia má zaručiť, že sa už nebude ohýbať. Nová aféra „bendgate“ by sa tak konať nemala. Aspoň teoreticky.
Ak vás zaujíma cena, tak tá už unikla do sveta internetu. Ak čakáte, že iPhone zlacnie, sklameme vás. Novinka si v základnej verzii (16 GB) udrží cenovku 699 eur. iPhone 6s Plus bude znova o sto eur drahší, teda 799 eur. V prípade pamäťových verzií sa nezmenilo nič. Stále bude k dispozícii 16 GB, 64 GB a 128 GB.
Štart predobjednávok sa očakáva už 11. septembra a začiatok predaja klasicky týždeň nato, teda 18. septembra.
Oficiálne sa však tieto dohady potvrdia už 9. septembra na tlačovej konferencii, ktorá sa koná v San Franciscu. U nás ju môžete sledovať o 19:00. Apple ju bude vysielať pre všetkých, ktorí majú iPhone, Mac či Windows 10. Sledujte nás pre viac čerstvých informácií.
Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Peter Sagan pád Vuelta (snímka: ciclismoafondo.es)
Sagan chce zmeniť cyklistiku. Toto odkazuje organizátorom, kde ho zrazila motorka

  Petra Sagana, ako vedúceho muža v súťaži o zelený dres, zrazila osem kilometrov pred cieľom etapy motorka organizátorov. Na...

Zavrieť