Noví Avengers berú kiná útokom. Prekonali svojho úspešného predchodcu

1

 

Od každého pokračovania blockbusteru ako Avengers sa očakáva veľa. Zistili sme, či najnovšie pokračovanie série s názvom Age of Ultron to splnilo.

Už v úvodnej scéne je jasné, že film bude nabitý akciou. Celý tím je znova spolu a v plnej sile vyštartujú (ako inak) proti obrovskej presile. Klasicky zvládnuté efekty, na ktoré sme od Marvelu zvyknutí, sú pastva pre oči. V tomto filme ich režisér Joss Whedon chŕli jeden za druhým. Zároveň sa v úvodných minútach zoznámime aj s ďalšími novými postavami.

Napríklad s dvojičkami Scarlet Witch a Quicksilver, ktorých ste mali možnosť vidieť aj v trajleroch a predchádzajúcom článku. Ich nástup do deja je dobre zvládnutý a počas filmu si ich ako divák obľúbite. Samotný film naberie veľmi rýchly spád a pohltí vás dejom. Ultron, známy zástupca zla, je v štúdiách excelentne spracovaný.  Dizajn je úchvatný a treba vyzdvihnúť aj jeho hereckú a prezentačnú stránku. Umelá inteligencia je na jednotku počas celého filmu.

Ultron, Scarlet Witch a Quicksilver Zdroj: marvel.com

Ultron, Scarlet Witch a Quicksilver Zdroj: marvel.com

Hlavní hrdinovia mali v zápletkách medzi sebou napäté vzťahy a nechýbajú ani časté hádky. Sprevádzali sa dokonca celým filmom, čo pridávalo dielu značnú dávku dramatickosti. Obrovským prekvapením bolo, že sa odhalilo aj tajomstvo jedného z nich. A to sme úprimne vôbec nečakali. Samozrejmosťou boli vtipné hlášky, no objavovali sa skôr zriedka.

Trhák Age of Ultron tak celkovo pôsobil oveľa temnejšie, ako jeho predchodca.

Málo priestoru na tak veľa postáv

Zaujímavosťou bolo, že niektoré postavy jednoducho dostali v akčných scénach málo priestoru. A to nemusí nepotešiť práve ich fanúšikov. Ďalší zvrat nastal, keď sa v závere filmu ukázala nová postava, ktorá nebola ani v jednom promo videu. Všimnúť si ju môžete len na plagátoch.

Môžete ju vzhliadnuť rozmazanú na pozadí (snímka nižšie). Ako väčšina hrdinov, aj táto je zahalená tajomstvom. Navyše tvorcovia poriadne ani len nevysvetlili, kto to vlastne je, ale to prezrádzam možno priveľa. Určite ako niektorí fanúšikovia sledujete aj komiksové verzie.

Nová neznáma postava Zdroj: marvel.com

Nová neznáma postava Zdroj: marvel.com

Ale späť k filmu. Nie je žiadnym prekvapením, že mnoho scén bolo z hľadiska napríklad fyziky na míle vzdialené realite. Treba zapojiť trošku fantázie a užívať film, ako aj jednu z hlavných scén, kde sa vykoľajoval vlak. No nebolo to skrátka perfektné. Avšak pri takýchto veľkých projektoch sa tomu nedá vyhnúť. Paradoxne to ale nie je akcia, ktorá robí z Age of Ultron dobrý film. Jeho najsilnejšou časťou sú dialógy, ktoré tu postúpili o level vyššie ako v predchádzajúcom Avengers. Dramatický záverečný súboj bol už len čerešničkou na torte.

Aj proti takejto horde hrdinovia bojovali Zdroj: marvel.com

Aj proti takejto horde hrdinovia bojovali Zdroj: marvel.com

Snímky: marvel.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage

Avengers: Age of Ultron

85%
85%
Epické

Celkovo film zanechá dobrý dojem. V mnohých ohľadoch bolo pokračovanie na vyššej úrovni, ale stále to nebolo to čo divák očakáva.Veríme že vo filme Infinity War, ktorý by mal isť do kín v roku 2018, sa dočkáme ešte lepšej a dokonalejšej zábavy.

  • Hodnotenie
    8.5
Staršie príspevky:
Vytrvalý umelec skrutkou po skrutke vytvára impozantné diela

  Podobné diela sa dnes bežne vytvárajú na počítačoch. Umelec menom Andrew Myers to však zobral po starom. Z obyčajných...

Zavrieť