Nová Tesla bude superrýchla. Atakuje tak Lamborghini či Ferrari

0

 

Vo svete elektriny nemajú autá od firmy Tesla skoro žiadnu konkurenciu. Napriek tomu nový model Tesla S prichádza s ešte lepšou technológiou. Začína tak atakovať aj časy benzínových superšportov. 

Nemožné sa stáva skutočným. Ešte pár rokov do zadu by si ani jeden fanúšik áut nepomyslel, že auto, poháňané výhradne elektrikou, bude tak úspešne konkurovať bežným automobilom. Pokrok vo vývoji elektromobilov sa však rúti závratnou rýchlosťou vpred.

Insane mód je pasé 

O Insane móde sme už písali v článku Takéto reakcie dokáže vyvolať len najrýchlejšia Tesla. Tento mód však schová do vrecka vylepšenie, z ktorého vzišiel nový režim menom “Ludicrous Mode”. Pohon auta vyžaduje extrémny rozdiel vo veľkosti prúdu v bežnom, prevádzkovom režime a v maximálnom nasadení. Vedátori z Tesly museli vynájsť nové riešenie, ktoré umožní takýto prúd bezpečne zvládať.

Prišli tak s riešením, kedy sa vymení poistka batérie za novú, ktorá sa pri vyššom zaťažení neroztaví tak, ako tá doteraz. Tesla teda vyvinula poistku, ktorá má vlastnú elektroniku a vlastný napájací zdroj. Poistka neustále monitoruje pretekajúci prúd a presne ho koriguje.

Inconel Zdroj: shreechandrajimetal.com

Inconel Zdroj: shreechandrajimetal.com

Namiesto ocele je použitá legovaná zliatina inconel, ktorá je odolná voči extrémnym teplotám a zaťaženiu. Pri nadmernom zaťažení sa tento materiál neroztopí tak ľahko, ako napríklad hliník či oceľ. V dnešnej dobe sa tento materiál používa napríklad na výrobu výfukových potrubí, blokov motora alebo tiež v leteckom priemysle. 

Zlepšenie až o 20%

Použitie tejto poistky a nového materiálu tak umožnilo zvýšiť maximálny výstup z batérií z 1300 ampérov na celých 1500, čoho výsledkom je zredukovanie potrebného času na dosiahnutie meraných rýchlostí. Na “stovku” sa tak Tesla Model S s vylepšením dostane za neuveriteľných 2,8 sekundy, čo znamená zlepšenie o celých 10%. Až o 20 percent sa zlepšil čas, ktorý tento sedan potrebuje na dosiahnutie rýchlosti 250 km/h.

Tesla Model S burn out Zdroj: yournewswire.com

Tesla Model S burn out Zdroj: yournewswire.com

Táto modifikácia je voliteľná a nových zákazníkov bude stáť 10 tisíc dolárov, čo je v prepočte vyše 9 200 eur. Nezabudlo sa ani na existujúcich majiteľov modelov P85D. Pre nich bude táto možnosť ponúkaná najbližších 6 mesiacov za polovičnú cenu, plus poplatok za inštaláciu.

Zdroj: teslamotors.com

Snímky: teslamotors.com, shreechandrajimetal.com, yournewswire.com

 

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Pláž Grace-Bay (Snímka: travelworldnews.com).jpg
Toto je päť najkrajších pláží na svete

  Ak ste sa ešte nerozhodli, kam sa tento rok vyberiete na dovolenku, ponúkame vám skvelú inšpiráciu pre vhodné destinácie. Pozrite...

Zavrieť