Neviete, čo s víkendom? Hrad Červený kameň ožije rytierským festivalom

0

 

Dvojdňový festival ROTENSTEIN je jedinečný a zároveň najväčší historický festival na Slovensku. Okrem pohľadu do histórie našich predkov sa môžete tešiť na veľkolepý rytiersky turnaj na koňoch.

Celé to vypukne v sobotu, 30. mája. Na návštevníkov čakajú tri pódiá naplnené nonstop programom. Dominantou budú rytierske turnaje na koňoch, doplnené jazdeckou lukostreľbou, turnajom peších rytierov či sokoliarmi. Zúčastniť sa môžete aj mnohých šermiarskych, hudobných či tanečných vystúpení.

Turnaj na koňoch Zdroj: rotenstein.sk

Turnaj na koňoch Zdroj: rotenstein.sk

Nebudú chýbať ani workshopy, kde sa návštevník naučí bojovať vo formácii, tancovať či žonglovať. Samozrejmosťou je netradičný catering, dobové atrakcie, rytierske tábory, dobová tržnica, stredoveké remeslá a príjemná atmosféra s vôňou histórie.

Zásah Zdroj: rotenstein.sk

Zásah Zdroj: rotenstein.sk

Jednodňová vstupenka na festival stojí 11€, dvojdňová stojí 15€. Samozrejme sú dostupné tiež zľavy pre študentov a zvýhodnené rodinné vstupy. Deti do 6 rokov majú vstup zdarma.

Stredoveká atmosféra, dychberúce vystúpenia či dobové jedlo, to všetko čaká na návštevníkov festivalu. Aj SmeAktual.sk bude pri tom.

Galéria:

Zdroj: rotenstein.sk

Snímky: rotenstein.sk

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
BIkiny (snímky:youtube.com)
Od pyžama k bikinám. Pozrite sa, ako sa zmenili ženské plavky za 100 rokov

  Skvelé video ukazuje, ako sa za roky zmenil strih plaviek. Kým sa spodný diel zmenšoval, ten vrchný začal naberať...

Zavrieť