Neukradnuteľný bicykel

0

 

Každý z Vás už určite vie, ako najjednoduchšie prispieť k čistote životného prostredia a zároveň ušetriť nejaké to eurko za benzín alebo za lístok na MHD – ráno vytiahnuť bicykel z pivnice a odpedálovať si to pekne krásne do práce.

Určite to poznáte, podstivo si to odbicyklujete, ste radi, že ste urobili niečo pre svoje zdravie, ale aj pre blaho ostatných obyvateľov vášho veľkomesta. Nič však nezmrazí Váš úsmev tak rýchlo, ako pohľad na preštiknutú kladku na mieste, kde ste si zvykli zamykať svojho “tátoša”.

Táto nočná mora každého cyklistu už môže byť dávnou minulosťou, a to vďaka trom študentom strojárstva z Chile, ktorí spojili hlavy a vymysleli prototyp bicykla, ktorý Vám už nikdy neukradnú.

Chalani prišli s jednoduchou ideou – namiesto toho, aby vymysleli len jeden z ďalších zámkov (pri ktorých je stále len otázka času, kedy sa cez neho zlodej dostane), oni vymysleli, že samotný rám bicykla bude vlastne zámok.

The-Yerka-Project-2

Rám tohto bicykla je možné rozobrať takým spôsobom, vďaka ktorému sa “omotá” okolo pevného objektu, čím znemožní zlodejom s ním manipulovať. Šikovné je aj to, že takýto bicykel by sa po porušení “zámku” stal nepoužiteľným, keďže kostra by už nebola kompletná. Celé zamknutie a odomknutie bicykla trvá podľa mladých strojárov do 20 sekúnd, čo je dosť často aj kratší čas, než za ktorý ste schopný omotať obyčajný zámok okolo pevného objektu.

Bohužiaľ, tento bicykel je stále len vo fáze prototypu, pri ktorom sa nevie ani približná cena, ani to, či sa vôbec v budúcnosti dostane na trh, keďže stále ešte nemá vychytané všetky muchy.

My v redakcii im, samozrejme, držíme palce, keďže aj my sami sme veľkí fanúšikovia cyklistiky a pravidelného dochádzania do práce na dvoch kolesách.

The-Yerka-Project-3
Sledujte aj video:

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Mileitne

Sieťový špecialista s dušou dieťaťa, ktorého nadchne každý novo-predstavený gadget a technická hračka.

Latest posts by Mileitne (see all)

Staršie príspevky:
0-chinasidewalk
Kuriozita v Číne! Vyhradený pruh pre smartfóny

  Čína je v poslednej dobe doslova krajina neobmedzených možností, dôkazom toho môže byť aj najnovšia vychytávka, ktorú sa rozhodli...

Zavrieť