Čierna skala sa týči do výšky 662 m.n.m. a nájdete ju na pomedzí katastrov Plaveckého Mikuláša a Lošonca, v Malých Karpatoch.

Z diaľky vyzerá ako obyčajný kopec, no až na samom vrchole si uvedomíme význam slovného spojenia zdanie klame. Medzi bežné stromy sa s pribúdajúcou výškou začína miešať čoraz viac zelene a kvetov. Horizont za kopcom sa pomaly približuje a cez stromy preniká čoraz viac svetla. Vtedy si každý uvedomí, čo ho asi na vrchole čaká.

Tesne pod vrcholom Zdroj: B.J.R. Video

Tesne pod vrcholom Zdroj: B.J.R. Video

To, čo sem turistov najviac láka, je výhľad. Za pekného počasia je vidieť až na Tribeč a Považský Inovec. Nechýba ani výhľad na Podunajskú nížinu. Najvýraznejším objektom, ktorý je z vrchu vidieť, je jadrová elektráreň Jaslovské Bohunice.

Výhľad na Lošonec Zdroj: B.J.R. Video

Výhľad na Lošonec Zdroj: B.J.R. Video

Skala v názve nie je bezdôvodne

Ide o dlhý hrebeň s množstvom skalných brál a stien. Niektoré z nich dosahujú výšku dokonca až 30 metrov. Na stenách rastie množstvo farebných kvetov a pri našej návšteve sme videli tiež jašterice, ktoré sa hrali na horolezcov. Pri troche šťastia sa podarí natrafiť aj na stádo muflónov.

Skalné okno Zdroj: B.J.R. Video

Skalné okno Zdroj: B.J.R. Video

Nachádza sa tu aj jeden unikát, ktorý sme nikde inde v Malých Karpatoch zatiaľ nevideli. Veľké skalné okno, ktoré si určite na vrchole všimne každý. Okrem neho je v okolí množstvo jaskýň a dier, ktoré ale ostávajú pred bežným turistom skryté.

Miesto má čarovnú atmosféru a ak dopraje počasie, tak sa vám zo slnečných skál ani nebude chcieť odísť. Len si tak sadnúť a užívať výhľad.

Galéria:

Foto: B.J.R. Video

SmeAktal- redakcia - kariéra

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
Čína dodávka 50 ľudí (snímka: youtube.com)
Rekordér. Čínsky vodič prevážal 50 ľudí v aute pre šiestich

  Čínska štátna televízia ukázala zábery, ako z malej dodávky vychádza 50 robotníkov.  Dodávku, ktorá sa mala takmer šúchať po...

Zavrieť