Nato, aby ste prestali fajčiť už existuje aplikácia. Otestovali sme ju

0

 

Má to byť vraj technológia, ktorá vás dokáže zbaviť rôznych tabletiek. Spoločnosť Yuza má totiž univerzálnu mobilnú aplikáciu, ktorá vám pomôže odbúrať stres, pomôže zaspať do 15 minúť či si poriadne oddýchnuť. Ale navyše ponúka aj extrém, ako – prestať fajčiť, schudnúť či dokonca sa stať atraktívnejším mužom. 

Ušetriť stovky eur, kopu nervov a zbaviť sa celoživotnej závislosti.

Toto by mala spĺňať aplikácia digipill, čiže akási virtuálna tabletka. Sľubuje mnoho. Vo svojom obchode ponúka množstvo programov, ktoré vás majú inšpirovať, či nabiť energiou. Tak prečo by ste to neotestovali?

Konkrétne je to aplikácia, ktorá vás pomocou psychoakustických zvukov dokáže, podľa tvorcov, napríklad uspať. Každá virtuálna pilulka, ktorá sa nachádza v špeciálnom obchode (a tú nezískate na lekársky predpis, ale za peniaze) je na rôzne aktivity a obsahuje vlastné skladby či hlasy.

Tie sú navyše prispôsobené danej situácii. Chcete zaspať? Vezmite si Digipill Sleep Deeply (pilulka pre hlboký spánok). Chcete prestať fajčiť? Skúste Stop Smoking za 6,99 eura. Jediné, čo stačí je, že sa komfortne uložíte a nasadíte si kvalitné slúchadlá a započúvate sa.

Myslíte si, že to nefunguje? Máte pravdu. Náš malý trojdňový test ukázal, že fajčiť cigarety chceme stále. Pri pilulke so spánkom to však možno funguje. V tomto prípade si však zvuk púšťajte do reproduktora, ak nechcete zaspať so slúchadlami na hlave.

digipill (snímka:smeaktual.sk)

Prestať fajčiť vás bude stať sedem eur a pol hodinu vášho času denne.

 

Ako to celé funguje?

Na aplikácii pracoval napríklad istý Brian Colbert, ktorý je považovaný za jedného z popredných expertov na NPL (neurolingvistické programovanie). Toto programovanie je psychoterapeutická metóda vytvorená matematikom, programátorom a psychológom Richardon Bendleron a lingvystom Johnom Grinderom. Základná myšlienka tkvie v tom, že si v mysli vytvárame akési vnútorné mapy, ktoré si budujeme rečou. Tieto neuromapy sú tak spojené s našim podvedomím.

Zjednodušene, na tomto princípe funguje samotná aplikácia Digipill. Rečou a zvukmi má vo vás prebudiť isté zmysly, ktoré práve potrebujete.

Touto metódou sa podľa tvorcov majú na lepší výkon pripravovať napríklad vrcholoví manažéri, športovci či dokonca celé futbalové kluby.

Aplikácia je zadarmo len na skúšku

Digipill ponúka nákupy vo vnútri aplikácie. Samotná aplikácie je zadarmo. Pri nainštalovaní dostanete jednu zvukovú pilulku grátis. Je to pilulka T-Break (na krátku pauzu) s trvaním nahrávky 13 minút. V obchode si však môžete zakúpiť ďalších 21 pomocníkov.

Celá aplikácia je ale úprimne skôr o kúzle, ktorému musíte veriť, aby fungovalo.

Galéria:

Túto aplikáciu je možné získať na Apple App Store alebo v obchode Google Play.

Zdroj: digipill.com

Snímky: digipill.com, huffingtonpost.co.uk

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Najlepšie tenisky na leto? Nike pripravil unikát

  Nike a Liberty podnikli spolu cestu späť do rokov sedemdesiatych. Píše sa rok 1972, kedy vznikla hodvábna potlač menom...

Zavrieť