Najväčšia tragédia v histórii Everestu mieri na filmové plátna 

0

 

Stáva sa pravidlom, že filmy na motívy skutočných udalostí sú vždy tie najúspešnejšie. Štúdio Universal vsadilo na tragédiu, ktorá sa stala 11. mája v roku 1996. Neďaleko vrcholu hory vtedy prišlo o život osem horolezcov.

Film Everest popisuje hrôzostrašnú cestu dvoch rôznych expedícií, ktoré pri pokuse zdolať vrchol zasiahla jedna z najsilnejších snehových víchric, aké ľudstvo zaznamenalo. Predlohou preň bola kniha Into thin Air spisovateľa Jona Krakauera, ktorý sa expedície zúčastnil. Na natáčaní bol ako konzultant prítomný Lou Kasischke, ktorý tragédiu prežil a svoj príbeh popísal v knihe After the Wind.

Nakrúcanie prebiehalo v Taliansku, kde jedna polovica štábu natáčala exteriéry spolu s hercami. Druhá skupina natáčala v Nepále a bola zložená výhradne z kameramanov a horolezcov.

Dosiahnutie vrcholu Zdroj: youtube.com

Dosiahnutie vrcholu Zdroj: youtube.com

Aby štúdio poistilo silný príbeh, obsadilo do hlavných úloh zaujímavé mená. Predstavia sa nám Jake Gyllenhaal (Patrola, Mariňák), Josh Brolin (Lovci gangstrov, Strážcovia Galaxie), Sam Worthington (Avatar, Súboj Titanov), Jason Clarke (Úsvit planéty opíc, Zem bez zákona), Keira Knightley (Piráti Karibiku, Kód Enigmy).

Zaujímavé herecké obsadenie, silný príbeh a tiež pútavý trailer sú veci, kvôli ktorým určite navštívime kino. U nás má Everest premiéru 24. septembra.

Zdroj: csfd.cz, youtube.com

Snímky: youtube.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Peter Mader
Moja Funpage

Peter Mader

Peter sa veľmi rád venuje turistike, fotografovaniu a tvorbe videí.Je filmový a seriálový nadšenec. Jeho záľubou je tiež produkovanie vlastnej hudby. Na portál SMEAKTUAL.sk prispieva fotodokumentáciou svojich výletov či zaujímavosťami zo sveta kinematografie.
Peter Mader
Moja Funpage
Staršie príspevky:
Čech vyhral 2,5 miliardy v lotérii. Na internete je video, na ktorom má páliť tiket

  Eurojackpot vyhral doposiaľ neznámy výherca. Čaká sa, kým si príde vyzdvihnúť výhru. Medzičasom však niekto nahral na internet video, ako...

Zavrieť