Najrýchlejšie SUV má Bentley. Ako jediné môže ísť 300 km/h

0

 

Superluxusné SUV od spoločnosti Bentley má jedinečný prívlastok. Je najrýchlejšie z najrýchlejších. Bentley Bentayga.

Jeden z avizovaných a najočakávanejších prívlastkov v kategórii „naj“ sa naozaj podarilo dosiahnuť. Inžinieri z anglickej spoločnosti Bentley Motors Limited môžu byť na seba právom pyšní. Splnili sľubované a dosiahli tak štatút najrýchlejšieho vozidla v triede SUV.

Bentley Bentayga dosiahlo na testovacej dráhe neuveriteľnú rýchlosť. Na záberoch tento stroj „rozgúľali“ až na rýchlosť 301 kilometrov za hodinu. Toto auto si tak jednoznačne drží prvenstvo. A to aj napriek tomu, že túto rýchlosť ukázali len na prístrojovej doske. Výsledok totižto môže byť mierne skreslený.

Vzhľadom na tvar a aerodynamiku to je naozaj skvelý výkon. Ako dlho si užije Bentayga prvé miesto v rebríčku najrýchlejších SUV, ukáže až čas. Inžinieri z Porsche sľubujú, že ich nový Cayenne bude ešte rýchlejší.

 

Zdroj: bentleymotors.com,

Snímky: bentleymotors.com, youtube.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Bratislava sa prenesie do minulého storočia. Ovládnu ju remeslá a tance

  V uliciach Starého mesta môžete cez víkend stretnúť hrnčiarov, kováčov, tkáčky, drevorezbárov, drotárov a mnoho iných ľudovoumeleckých výrobcov. Svoje...

Zavrieť