Podľa informácií, ktoré prinieslo RTVS, sme v úzkom výbere krajín, kde by sa mohla postaviť ďalšia automobilka. 

Po Volkswagene, PSA a automobilke Kia tu pravdepodobne vyrastie nová, už štvrtá automobilka. Obrovská investícia, ktorá sa dá označiť ako projekt desaťročia, by dala prácu až ôsmim tisícom ľudom. Novinku priniesla RTVS na svojom Facebooku.

Zatiaľ si má tajomný investor aktuálne vyberať z Poľska, Slovenska a ešte jednej, zatiaľ neznámej, krajiny. V minulosti zvažovalo stavbu na Slovensku nemecké BMW alebo aj britský Land Rover. A tak je možné, že sa jedná práve o výrobcu týchto luxusných vozidiel.

V hre je Land Rover

Portál Hospodráskych novín však informoval, že sa má práve jednať o britskú automobilku  Jaguar Land Rover. „Okrem Slovenska však o investíciu i naďalej bojuje Poľsko a Latinská Amerika ,“ potvrdil  pre Hospodárske novinka  zdroj oboznámený so situáciou, ktorý si ale neželal byť podľa novín menovaný.

Podľa zdrojov RTVS sa má momentálne vypracovávať ponuka pre automobilku a hľadať pozemok, ktorý by mohol byť v okolí Nitry. Teda pri meste s výbornou infraštruktúrou a napojením na diaľnicu. Investícia dá prácu okrem ľudom v automobilke aj stovkám až tisícom v dodávateľských firmách, ktoré môže zhotovovať rôzne súčiastky do áut už na Slovensku.

Ďalšie luxusné autá

Nová a ďalšia automobilka však s určitosťou obíde východné Slovensko. Definitívne rozhodnutie by malo padnúť, podľa informácií, už v lete.

Ak by na slovenský trh vstúpil ďalší takýto výrazný investor, stali by sme sa suverénne najväčším výrobcom automobilov nad tisíc vozidiel. Rovnako by na naše územie prišla ďalšia luxusná automobilka, ktorá predáva vozidlá s cenou od 30 tisíc eur a viac.

Slováci už majú skúsenosti s výrobou aj veľmi drahých vozidiel ako Porsche Cayenne, a tak je možné, že tu možno bude automobilka Jaguar Land Rover vyrábať aj svoju novú špičku. Posledné informácie naznačovali, že dokonca úplne nový Jaguar F-Pace

Môže skončiť v Česku alebo Poľsku

Nová automobilka by mohla podľa správ z Česka a Poľska skončiť práve na ich území. Tvrdia to aj české Hospodárske noviny. Konečné rozhodnutie však nepadlo, a Slovensko má byť však stále v hre.

// aktualizované – 22.5. o 11:53

Koncept nového Jaguar F-Pace.

Koncept nového Jaguar F-Pace.

Snímky: Range Rover

SmeAktal- redakcia - kariéra

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Plavky (Snímka: fashionisers.com)
Plavky s dlhými rukávmi. Aj toto je trend pre najbližšie leto

  Buďte príťažlivá a „in“ aj počas trávenia letných dní na pláži. Prinášame vám horúce trendy v oblasti letného odievania. Trendy plaviek...

Zavrieť