Na konci hrala naša hymna. Slovensko vyhralo svoj prvý zápas

0

Napínavý a dramatický zápas s Dánskom sme vyhrali po nájazdoch. Pozrite si najlepšie momenty zápasu.

Víťazstvo máme doma

Chýbalo tak málo a Slovensko mohlo mať o bod viac. Zo zápasu si odnášame dva cenné body. Jeden za remízu a druhý za výhru v nájazdoch. Na majstrovstvá sme teda vstúpili správnou nohou a môžeme sa tešiť na ďalšie počínanie našich reprezentantov. Za necelých 96 hodín odohráme ďalšie tri ťažké a dôležité zápasy.

Bude sa predlžovať

Dánsky vyrovnávajúci gól schladil asi každého Slováka. 60 minút na rozhodnutie o víťazovi nestačilo, bude sa predlžovať. Dáni sa snažia využiť každú šancu a strelu, a to ich zachránilo.

Druhá tretina bola bez gólov, tretia maximálne napínavá

Po gólovej prestrelke, ktorá sa odohrala behom pár minút, sme na dobrej ceste k výhre. Slovenský tlak vyústil do vedenia našich hokejistov. Stav je 3:2. Zápas začal byť napínavý a dramatický.

Prvý Gól je v našej sieti

A prvým, kto sa ujal vedenia sú Dáni, ktorí skórovali v presilovke. Majú tak na konte dôležitý prvý gól. Po tom, čo sa usadili v našom pásme, využil šance Jesper Jensen, ktorý švihom strieľal na Laca a Patrick Bjorkstarnd puk nechytateľne tečoval. Dáni mali v tomto prípade síce viac šťastia, ako umenia, no vyhrávajú 0:1

Dánsko gol (snímka:rtvs)

Na zápas sme nastúpili v plnej zostave a v úvodnom dueli nás čaká Dánsko. Teda súper, ktorého je možné prekonať. Hneď na začiatku šampionátu tak môžeme získať dôležité víťazstvo. Dáni sú však vďaka posilám omnoho silnejším súperom ako v minulosti, a tak nás čaká pomerne zaujímavý zápas.