Mrakodrap vydáva desivý zvuk. S tým architekti nepočítali

0

 

Najvyššia obytná budova vo Veľkej Británii, Beetham Tower, sa preslávila desivým a strašidelným zvukom. Mrakodrap totiž vytvára také “tóny”, ktoré mnohým pripomínajú pristávanie samotného UFA.

Budova Beetham Tower, ktorú vlastní developer John Christodoulou, je vysoká 168 metrov a má 47 podlaží. Stavba tohto veľkolepého mrakodrapu trvala dva roky, pričom vyvolala mnoho kritických názorov. Napriek tomu dnes patrí k jedným z najväčších atrakcií v Manchesteri.

Mrakodrap Beetham Tower (Snímka: beethamtowermanchester.com)

Mrakodrap Beetham Tower (Snímka: beethamtowermanchester.com)

Stavba je výraznou dominantou mesta, ktorá je nielen vidieť, ale aj počuť. Za veterného a sychravého počasie totiž vydáva zvuk, ktorý je v britských médií prirovnávaný k zvuku pri pristávaní UFA. Túto anomáliu spôsobuje ostrá „britva“, ktorá sa nachádza na jednej strane budovy. Pôvodne mala slúžiť ako hromozvod, no vytvára tiež nepríjemný zvuk. Už niekoľkokrát boli snahy o jeho odstránenie, no tie boli márne.

Zdroj: youtube.com

Snímky: youtube.com, beethamtowermanchester.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
film
Toto je päť filmov, kvôli ktorým by ste mali v decembri určite navštíviť kino

  Máme tu koniec novembra, a to je ten správny čas pozrieť sa, aké filmy budú v decembri v slovenských kinách....

Zavrieť