Len pár mesiacov po spustení služby majú tisíce používateľov a teraz ukazujú svoje novinky v Spojených štátoch. 

Slovenská sociálna sieť s názvom Droppie je na trhu asi štyri mesiace. Zakladatelia odštartovali jej prevádzku tesne na konci roka 2014 a v súčasnosti už pracujú na jej úspechu v Spojených štátoch amerických, konkrétne v Kalifornii.

Cez 100 tisíc fotografií

Droppie je konkurentom najmä pre sociálne siete, ktoré sú určené pre mladých a útoči tak na instagram či snapchat. Jej spoluzakladateľ a CEO Marek Šándor uviedol pre SmeAktual.sk, že doteraz bolo zaregistrovaných 20 tisíc účtov a vytvorených 125 tisíc takzvaných dropov (fotografií) po celom svete.

Navyše vďaka aktivitám v USA očakáva skupina mladých vývojárov zo Slovenska postupne mohutný nárast používateľov.

Unikátny koncept

Aplikácia totiž funguje na zaujímavom koncepte. Vy ako používateľ vytvoríte fotografiu a môžete ju na danom mieste virtuálne nechať. A ďalší používateľ Droppie ju opäť na rovnakom mieste vyzdvihne. Automaticky bez toho, aby niečo robil. Algoritmus navyše pracuje tak, aby ste zbierali fotografie najmä tých ľudí, ktorí vás oslovujú najviac.

Samozrejmosťou je potom komunikácia medzi používateľmi či sledovanie vašich priateľov.

Nato, aby ste aplikáciu mohli používať, musíte mať mobilný telefón s operačným systémom iOS, teda iPhone. Verzia pre Android sa pripravuje.

Stiahnite si Droppie pre iOS

Droppie (Snímka:Droppie.com)

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Hummus
Príprava dobrého humusu má svoje pravidlá. Nie je to však maturita

  Pripravili sme si pre vás návod, ako si pripraviť lahodný cícerový zázrak, nátierku nazývanú humus.  Cícer, nazývaný aj rímsky hrach, je...

Zavrieť