Mercedes rozprášil konkurenciu. Má tri najlepšie autá sveta

0

 

Svetovým autom roka sa stal Mercedes Benz triedy C, najluxusnejším S Kupé a športovým AMG GT. 

Na práve prebiehajúcom autosalóne v New Yorku sa vyhlasuje aj jedno z najdôležitejších ocenení pre automobilky. A tým je Svetové auto roka. V minulom roku tento titul získalo Audi A3 a pre rok 2015 sa vyberalo z nového Passatu, Mercedesu Benz triedy C, ale aj nového amerického Mustangu.

Mercedes Benz triedy C (Snímka: Mercdes-Benz)

Mercedes Benz triedy C (Snímka: Mercedes-Benz)

Titul Európske auto roka získal s náskokom nový Passat, v Spojených štátoch však medzinárodná porota vyhlásila za Svetové auto roka 2015 nový Mercedes Benz triedy C. Novinka, ktorá sa dizajnom podobá na najluxusnejšiu triedu S, tak uspela v silnej konkurencii.

Vyhlasovanie má aj niekoľko podkategórií, kde opäť víťazil Mercedes a vôbec po prvýkrát si odnáša celkom až tri tituly. Okrem Svetového auta roka získal tiež ocenenie najluxusnejšie auto roka s Mercedesom-Benz S Kupé. Ten predbehol BMW i8 či Range Rover Autobiography. Minulý rok tento titul vyhrala klasická trieda S, teraz si ho odnáša kupé.

Mercedes Benz AMG GT (Snímka: Mercdes-Benz)

Mercedes Benz AMG GT (Snímka: Mercedes-Benz)

Nemeckej automobilke sa však podaril aj triumf v kategórii, kde mal obrovského súpera. Totiž v segmente športové auto roka sa vyberalo z BMW M3/M4, Jaguaru F-Type R a Mercedesu-Benz AMG GT. A tu opäť zvíťazila trojcípa hviezda.

Za najzelenšie auto si paradoxne prebral cenu malý „superšport“ BMW i8 a cenu za dizajn získal kontroverzný Citroen C4 Cactus, ktorý má nezameniteľný vzhľad.

Citroen C4 Cactus (snímka: Citroen)

Citroen C4 Cactus (snímka: Citroen)

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
goes wrong
Návod, ako prísť o svoju prácu za 10 sekúnd

  Vyučovanie fyziky v škole môže byť niekedy veľmi zábavné, najmä ak máte šialeného učiteľa.  Vyučujúci chcel deťom ukázať, ako...

Zavrieť