McLaren má auto pre „chudobných“ milionárov. Ukázal najlacnejší model

0

 

Nový McLaren s označením 570S bol oficiálne predstavený na tohtoročnom autosalóne v New Yorku. 

Raj pre automobilových fanúšikov sa práve nachádza v New Yorku, kde prebieha jeden z najvýznamnejších autosalónov na svete. Svoju novinku tu ukázal aj McLaren. Podľa slov automobilky to má byť vozidlo na každý deň. Rýchle, bezpečné a komfortné zároveň. Navyše v tomto aute určite nebudete spadať do šedého priemeru.

McLaren 570S Zdroj: motorauthority.com

McLaren 570S Zdroj: motorauthority.com

Auto natlačené výkonom

Špecialitou však je najmä cenovka vozidla. Je to najlacnejší McLaren, ktorý sa bude predávať. A cena? Tá začína na 170 tisícoch eur. Teda je to síce najlacnejšie auto v ponuke, no určite nie pre každého.

Jeho výkon je až 562 koní na 1 300 kilogramov, čo znamená veľmi slušný potenciál. Auto vďačí za svoju hmotnosť najmodernejším materiálom. Sila je prenášaná na zadné kolesá. Toto superauto zvládne stovku za 3,2 sekundy. Ak sa však pozriete na vzhľad, McLaren 570S sa veľmi podobá na hyperšport P1. Automobilka začína všetky vozidlá prispôsobovať do jedného dizajnu, čo prináša problém ich rozpoznania.

Na druhú stanu tak 570S získalo nádherný športový vzhľad. Auto poháňa motor V8 a o riadenie sa stará 7 stupňový dvojspojkový automat SSG.

Nadmerne podarené bočné línie prechádzajú plynulo do smerovky Zdroj: motorauthority.com

Nadmerne podarené bočné línie prechádzajú plynulo do smerovky Zdroj: motorauthority.com

Športový interiér upravený na „denné” používanie

Aj keď je dizajn veľmi podobný, sedadlá, ktoré má napríklad McLaren P1, určite nečakajte. Tu hrajú hlavnú rolu koža, výrazné prešívanie a maximálny komfort. McLaren tak upravil sedenie na pohodlnú jazdu. Celý interiér pôsobí celkovo športovým dojmom. Najmä vo farebnom prevedení, v ktorom je 570S predstavený.

Interiér je strohý ale veľmi podarený Zdroj: motorauthority.com

Interiér je strohý ale veľmi podarený Zdroj: motorauthority.com

Zdroj: autoshowny.com, motorauthority.com

Snímky: motorauthority.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Vysoké Tatry (snímka: youtube.com)
Vysoké Tatry sa objavili vo výbere najlepších destinácií sveta

  Slovensko boduje. The Guardian vybralo naše veľhory ako jedno z najlepších miest na dovolenku.  Jedny z najväčších novín na svete, The...

Zavrieť