Ľudová Tesla sa ukáže budúci rok. S cenovkou 35 tisíc

0

 

Rodí sa obrovská konkurencia pre BMW 3, ale aj Audi A4 či Mercedes-Benz C.

Zatiaľ čo je dnes Tesla dostupná najmä ľuďom, ktorí sú ochotní dať za ňu sumu približne 100 tisíc eur, už o rok sa to výrazne zmení.

Plánovaná novinka s označením Model 3 sa bude pohybovať na úrovni 35 tisíc dolárov a bude odpoveďou pre konkurenciu najmä BMW 3. Elon Musk najnovšie povedal svojim investorom, že Model 3 ukážu v marci 2016. Plán sa však podľa jeho slov môže zmeniť.

Reálna produkcia a predaj áut však odštartuje v roku 2017. „Koniec roka 2017 je realistický odhad,“ uviedol Musk.

Za základnú cenu 35 tisíc by mal zákazník dostať výhody ako dobíjanie zadarmo a predovšetkým auto s dojazdom 200 míľ, čiže 320 kilometrov.

Model 3 má byť pre Teslu niečo ako vozidlo pre masy. Model S a plánované SUV Model X, o ktorom ste si mohli prečítať aj u nás, budú mať vyššiu cenovku.Tesla Model S (snímka:nhabitat.com)

Na cestách sú tisíce elektromobilov Tesla

Podľa prvých informácií bude Model 3 asi o 20 percent menší ako Model S. Pôjde teda o sedan, ktorý bude mať dĺžku približne cez štyri metre. Podľa plánov spoločnosti Tesla to bude najpredávanejší elektromobil na trhu.

Elon Musk však pri rokovaní s investormi prezradil informáciu o novom SUV, ktoré sa má dostať na cesty ešte tento rok. V júli bude od prvých zákazníkov prijímať už konkrétne špecifikácie na vozidlá. A aké sú výsledky Tesly? Za prvé štyri mesiace predali 10 045 elektromobilov.

 

Snímky: inhabitat.com

SmeAktal- redakcia - kariére

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
Tajomstvo umelcov. Zabudnite na klávesnicu a píšte ako expert

  Kaligrafia je umenie krasopisu. Písať ako umelec sa môže naučiť skoro každý. Nie je to otázka peňazí, ale pevnej...

Zavrieť