Lidl našiel medzi banánmi z Kolumbie sto kíl kokainu 

1

 

Pražská pobočka obchodnej siete Lidl, ktorá pôsobí aj na Slovensku, našla v zásielke s banánmi rekordné množstvo pašovaného kokaínu.

Celkom až sto kíl kokaínu prišlo s banánmi do českej pobočky Lidl v Prahe. Biely prášok bol ihneď preverený políciou, ktorá potvrdila, že sa skutočne jedná o drogu.

Kedy sa medzi zásielkou ovocia z Kolumbie dostal, je vecou vyšetrovania. „Odborná expertíza potvrdila, že sa skutočne jedná o kokain,“ povedala Barbora Kudláčková, hovorkyňa Nárdodnej protidrogovej centrály pre server iDnes.cz.

Kokaín za miliardu

Podľa polície sa gram kokainu predáva v prepočte za asi 36 eur, a teda sto kilogramov drogy by mohli dealeri predať za 36 miliónov eur (1 miliardu Kč). Jedná sa o druhý najväčší nález tejto drogy v Česku. V minulosti ale museli pri akcii, kde policajti zaistili 117 kilogramov kokaínu, detektívni vyšetrovatelia pol roka plánovať a sledovať organizovanú skupinu pašerákov.

Lidl udalosť nekomentuje

Obchodná sieť Lidl nechce zatiaľ udalosť s nájdením kokaínu medzi banánmi komentovať. Pri prehľadaní ostatných zásielok sa už žiadne drogy nájsť nemali. Aktuálne sa má polícia zaoberať tým, ako sa drogy do predajne dostali a či nemala byť zásielka doručená do iného štátu Európskej únie.

Zaujímavosťou na prípade má byť aj fakt, že predajňa Lidl v Prahe, kde sa našli drogy, je priamo pri jednom z najväčších sídiel polície v Česku. Svoj úrad tam má útvar, ktorý sa zaoberá odhaľovaním organizovaného zločinu.

Čaro internetu

Už takmer samozrejmosťou pri podobných správach sú upravené obrázky z recesie. Napríklad tento putuje po sociálnych sieťach.

Obrázok, ktorý sa rozširuje na Facebooku, potom čo Lidl našiel kokain pri zásielke banánov.

Obrázok, ktorý sa rozširuje na Facebooku, potom čo Lidl našiel kokain pri zásielke banánov.

Zdroj: iDnes.cz

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Patrik Kováč
Podporte nás

Patrik Kováč

Robím to, čo ma baví, a preto som redaktorom portálu SmeAktual.sk
Patrik Kováč
Podporte nás
Staršie príspevky:
BMW predajňa. (snímka:youtube.com)
Chcete BMW zadarmo? Dostanete ho, stačil jednoduchý trik 

  Prvoaprílový vtip dealera BMW odkazoval v mediách na jediné. Prísť do salónu a opýtať sa na Toma.   Našťastnejší...

Zavrieť