Leto je za rohom. Buďte príťažlivejšia už za 8 minút denne!

1

 

Trápi vás celulitída, oslabené svalstvo, nepekná figúra a chcete byť sexy v plavkách? Alebo chcete byť jednoducho len fit? Nasledujte tieto rady a tréning a v lete na vás budú muži oči nechávať.

Pozrite si video, kde sa naučíte, ako jednoducho dokážete spáliť 150 kalórií za 8 minút. Bez drahého osobného trénera či nutnosti platenia vstupov do fitness centra. Na tieto cviky nepotrebujete skoro žiadne náradie a môžete ich praktizovať doslova kdekoľvek. Cvičíte tak s vlastným telom, čo je jeden z najzdravších spôsobov cvičenia. S vlastnou váhou navyše nezaťažujete nadmerne svoje kĺby.

Pekná postava začína vo vašej kuchyni

70 % plochého bruška a pekného pozadia bude výsledok vašej stravy. Zvyšných 30% dosiahnete cvičením, ktoré spáli tuky a posilní vaše svalstvo. Svoju stravu sa snažte rozdeliť do 5-6 jedál, podľa toho, ako dlho ste hore. Jedzte každé tri hodinky po menších častiach.

Svoje jedlo si pripravujte zodpovedne a s láskou sama k sebe. Ak je to nutné, zabalte si svoje dávky už večer, aby ste mali počas ďalšieho dňa dostatok jedla práve v čase, kedy ho potrebujete. Pozrite si zdravé potraviny, ktoré sú bežne dostupné na našom trhu. Obľúbte si potraviny z tohto článku a po sladkostiach sa vám ani snívať nebude. Po istom čase uvidíte, že vaše telo ich zrazu potrebovať nebude.

Nikdy nehladujte a jedzte pokojne aj večer

Hlad značne spomaľuje váš metabolizmus. Pri hladovaní telo prepína do úsporného režimu a snaží sa spomaliť metabolizmus. Hladovanie tak má za následok, že si telo bude držať nechcené kilá. Jedzte tak pokojne aj pred spaním, ale len tak, aby vás žalúdok nebol prázdny a ani plný.  Ísť spať o hlade znamená pre telo ďalších 12 hodín holokaustu bez jedla. Po raňajkách bude telu dlho trvať, kým sa váš metabolizmus zase rozhýbe. Ak sa vám nedarí spať tak, ako treba, máme pre vás pár dobrých tipov.

Nenechajte sa prehovoriť na diéty

Diéta. Slovo, ktoré osobne nemám rád. Mnoho zaručených trikov, ako schudnúť a podobne. Stop! Jediné, čo stačí, je dávať telu to, čo potrebuje, a to v dostatočnom množstve a s rozumom. Preto selektujte a zamerajte sa na zdravé potraviny. Na čo je dobrá diéta, kde telo nedostáva potrebné spektrum živín a vaše receptory vám aj tak radia jesť? Skončíte večer pred televíziou s balíkom obľúbených čipsov.

Nezabúdajte na pitný režim

Pitný režim je tak isto dôležitý, ako to, že dýchate. Dostatočnou hydratáciou zabezpečíte svojmu telu správne fungovanie orgánov, lepšiu a rýchlejšiu distribúciu živín. Navyše aj častejšie chodenie na toaletu znamená viac pohybu a viac spálených kalórií. Kalórie totižto pálite aj čítaním tohto článku. Kým sa dočítate do konca a pozriete si video, spálite cca 20 kalórií.

Nie je 300 kalórií ako 300 kalórií

Na tomto príklade si pozrite viacero druhov tanierov. Na každom z nich je rozložených v prepočte 300 kalórií. Ktorý tanier chcete teraz? Ten, kde je 3/4 hamburgera alebo ten, ktorý je plný jabĺk. Ak budete pozorne sledovať, čo vlastne jete, takéto porovnanie budete mať v oku aj bez tabuliek.

300 kalórií v iných podobách Zdroj: thisismarvelous.com

300 kalórií v iných podobách Zdroj: thisismarvelous.com

 

Pre lepší kontrast môžeme použiť tento čučoriedkový muffin (72 gramov) proti zeleru (1425 gramov).

Muffin vs zeler Zdroj: thisismarvelous.com

Muffin vs zeler Zdroj: thisismarvelous.com

 

Ak už sme teda zvládli kuchyňu, poďme na samotné cvičenie

Toto cvičenie sa nazýva HIIT (High-Intensity Interval Training). Doslovne je to vysoko intenzívny intervalový tréning. Začiatky budú, ako vždy, ťažké. Pokojne môžete zvoliť pozvoľnejší tréning alebo cvičiť podľa svojho tempa. Ak chcete svoj cieľ naozaj dosiahnuť a v plavkách vyzerať ako bohyňa, pokojne začnite týmto videom a uvidíte, že po pár cvičeniach sa budete cítiť lepšie a slečne na videu sa hravo vyrovnáte. Stačí naozaj málo.

 

Zdroj: youtube.com

Snímky: thisismarvelous.com, youtube.com,

 

 

 

 

 

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
Pripravte sa s nami na premiéru filmu Avengers.

  Finálny trailer je konečne vonku. Na scénu znovu prichádzajú Avengers. Tentokrát s názvom Age of Ultron V tomto prípade...

Zavrieť