Nová FIFA bude výrazne krajšia. Prvýkrát si zahráte aj za ženy

0

 

Ženský futbal naberá na popularite, tak prečo ho diskriminovať a nezaradiť aj do najpopulárnejšej futbalovej hry FIFA, ktorú pozná asi každý. Trvalo to však viac než 20 rokov.

Očakávaný titul FIFA 16 je pripravený na 22. septembra. Táto hra bola vždy jedna z tých, kde si hráči veľmi ľahko mohli porovnať svoje zručnosti a skúsenosti. Prvá FIFA vyšla už v roku 1993, no vtedy ešte nezaradila reálne mená hráčov.

Alex Morgan Zdroj: easports.com

Alex Morgan Zdroj: easports.com

Dnes je však táto hra úplne inde. Používa štatistiky, reálne tímy, reálne mená či napríklad dáta z reálnych zápasov, podľa ktorých sa správa tribúna alebo striedačka.

12 národných ženských tímov

Kto sa na to neteší, nie je chlap. Zaradenie žien bola práca skôr fanúšikov než tvorcov samotnej hry. Doslova o to žiadali. Navyše sledovať ženský futbal je celkom dobrá zábava.

Na hráčkach je úplne zreteľne vidieť rozdiely v kvalitách. Pokiaľ tomu tak bude aj v hre, máme sa na čo tešiť.

V najnovšom futbalovom titule od EA Games uvidíte ženské tímy ako Austrália, Spojené štáty americké, Anglicko, Brazília, Kanada, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Mexiko, Španielsko, Švédsko či Čína.

Pozrite si video od EA Games. „Som v hre!“, hovoria ženy.

Jedinou nevýhodou žiaľ je, že žiadnu ženu si zatiaľ nebudete môcť pridať do svojho ULTIMATE tímu. Nebude tiež možné postaviť ženský tím proti mužskému. Škoda.

Čo najreálnejšie, presne tak ako muži

“Sme si istí, že fanúšikovia získajú autentický zážitok pri hraní so ženskými národnými tímami vďaka našim inovatívnym nástrojom na zachytávanie a zobrazovanie hráčov.” Uviedol vo svojom vyhlásení David Rutter, generálny manažér divízie FIFA.

Alex Morgan a Sydney Leroux na motion capture Zdroj. easports.com

Alex Morgan a Sydney Leroux na motion capture Zdroj. easports.com

EA spolupracuje s kľúčovými hráčkami ženského futbalu. Najviac však s národným tímom USA. V hre sa tak objavia zvučné mená ženského futbalu, ako napríklad svetová rekordmanka Abby Wambach či kontroverzná brankárka Hope Solo, ktorá bola obvinená z viacerých trestných činov a ktorej nahých fotiek je plný internet.

Národné ženské futbalové družstvo Spojených štátov Zdroj: ussoccer.com

Národné ženské futbalové družstvo Spojených štátov Zdroj: ussoccer.com

Abby Wambach alebo Christiano Ronaldo

Ženy či muži? Táto otázka siaha až niekde k samotnému vzniku ľudstva. Napríklad Abby Wambach je popredná medzinárodná strelkyňa. Ako pre ženy, tak aj pre mužov. V medzinárodných zápasoch doposiaľ nestrieľala neuveriteľných 182 gólov. Taký Christiano Ronaldo rozvlnil súperovu sieťku v medzinárodných zápasoch len 52 krát.

Tak čo? Muži alebo Ženy?

Zdroj: ea.com. easports.com

Snímky: ussoccer.com, ea.com, easports.com, espn.go.com

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail
Oliver Duffek

Oliver Duffek

Spoluzakladateľ portálu SmeAktual.sk. Sleduje nové trendy, technológie či dianie v odvetví automobilov a motocyklov. Sem-tam zablúdi aj do zdravej výživy, sveta fitness či módnych vychytávok.Väčšinu svojho času venuje tejto práci, ktorá ho zároveň napĺňa.
Oliver Duffek
Staršie príspevky:
cesto kuchar kucharka (snímka:naturalhealthandbeauty.net.au)
Legendárna bublanina v novej verzii. Bez bielej múky

  Klasickú variantu bublaniny ste už určite niekedy pripravovali. Čo tak vyskúšať niečo zdravšie? Pripravte si ovocný koláčik s ingredienciami, ktoré...

Zavrieť