Kuriozita v Číne! Vyhradený pruh pre smartfóny

0

 

Čína je v poslednej dobe doslova krajina neobmedzených možností, dôkazom toho môže byť aj najnovšia vychytávka, ktorú sa rozhodli zaviesť úrady v meste Chongqing.

 

Nejde o nič iné ako o vyhradený pruh na chodníku pre ľudí, ktorí sa radšej pozerajú na displej svojho telefónu než na cestu pred sebou. Jednoduchý nápad na zavedenie chodníka pre užívateľov smartfónov sa však nezrodil v hlave čínskych úradníkov, ale je prebraný od ďalšej krajiny neobmedzených možností – Ameriky. Tu sa rozhodli na základe experimentu televízie National Geographic, ktorý skúmal správanie sa ľudí a ich reakciu na takúto novinku.

Američania brali túto novinku ako kuriozitu a skôr než na dodržiavanie “pruhu pre smartfóny” sa sústredili na fotenie týchto kurióznych značiek a zdieľanie s najbližšími na sociálnych sieťach. V Číne sú ľudia naučení rešpektovať to, čo je prikázané, a preto sa netreba čudovať, že tieto chodníky žnú obrovský úspech.

Miestne orgány si dokonca pochvaľujú, že vďaka zavedeniu týchto špeciálnych pruhov sa zabránilo viacerým kolíziám ľudí, ktorí si nedovidia ďalej než na displej svojho telefónu…

Čo si myslíte vy ? Podeľte sa o svoje názory v diskusii.

zdroj: scmp.com
photo: Xinhua

Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Mileitne

Sieťový špecialista s dušou dieťaťa, ktorého nadchne každý novo-predstavený gadget a technická hračka.

Latest posts by Mileitne (see all)