Kontroverznú Conchitu zosadia z trónu. Už dnes spoznáme nového víťaza Eurovízie

0
Dnes večer sa koná finále najväčšej hudobnej súťaže na svete. Vychutnajte si tých najúspešnejších interprétov z celého sveta, ktorí sa dostali do finálneho kola Eurovízie.
Pre rok 2015 sa hostiteľom hudobného podujatia Eurovision Song Contest stala susedná Viedeň, kde sa už niekoľko dní pohybujú najväčšie hviezdy z hudobného priemyslu. Celého priebehu súťaže sa zúčastnila aj minuloročná víťazka Eurovízie Conchita, ktorá vtedy všetkých presvedčila svojou skladbou “Rise Like a Phoenix”.
Samotnému finále predchádzali dve semifinálne kolá, z ktorých sa vybralo 27 krajín. Tie budú dnes bojovať o víťazný titul.
Slovensko sa ani tento rok nestalo súčasťou celého podujatia. Napriek tomu sme medzi 40 krajinami, ktoré môžu hlasovať za najlepšiu pesničku roka. Naopak naši severozápadní susedia, Česká republika, vyslali do súťaže Martu Jandovú a Václava Noid Bártu, ktorí zabojovali s pesničkou “Hope Never Dies”. Zo semifinálneho kola však do finále nepostúpili.
Živý prenos grandiózneho finále súťaže sa začne vysielať o 21:00. Sledovať ho môžete napríklad aj na stránke Eurovision.tv alebo priamo na YouTube.
_AP52501
Zdroj: eurovision.tv
Snímky: eurovision.tv, Elena Volotova (EBU)
Facebook
Twitter
Google+0
Linkedin0
E-Mail

Veronika Polanská

Na SmeAktual.sk sa venuje módnym trendom či dobrému jedlu. Veľmi rada cestuje a spoznáva nové zákutia sveta. Zameriava sa na témy v oblasti zlepšovania kvality života. Zdravá výživa, šikovné recepty či vecné rady sú pre Veroniku záľubou.
Staršie príspevky:
Pes musel vyriešiť logickú hádanku. Donútila ho obyčajná palica

  Je vidieť, že aj zvieratá vedia premýšľať. Pozrite si video, kde pes riešil „existenčný“ problém, ako prejsť úzky most...

Zavrieť